دوشنبه، 27، خرداد، 1398 | Monday، 17 June، 2019

جلوگیری از برداشت حدود ۱۱۹ هزار متر مکعب آب در تهران بزرگ

کد خبر: 101312
سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 12:24
نمایش: 74

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود ۱۱۹ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و گروه گشت و بازرسی طی هفته گذشته  ۶ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۲۱۱ متر و با دبی شش  لیتر بر ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۱۸ هزار و ۸۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، یک مورد جلوگیری از اضافه برداشت و تقلیل منصوبات در مجموع با دبی ۰.۸۳ لیتر بر ثانیه با حجم تخلیه سالیانه ۱۶.۴۳ (هزار متر مکعب)، ۱۱ مورد کنترل بهره برداری و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۷ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای تهران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی