پنجشنبه، 30، خرداد، 1398 | Thursday، 20 June، 2019

برخورد قاطع با آب بران و بهره برداران چاه های غیرمجاز در اسلامشهر

کد خبر: 102035
شنبه 22 دی 1397 ساعت 23:0
نمایش: 72

سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از برخورد قاطع با آب بران و بهره برداران چاه های غیر مجاز در محدوده عملکرد این امورخبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی سه حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۱۳۲ متر و آبدهی پنج لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۹۹ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

وی در ادامه از جمع آوری و توقیف یک دستگاه موتور پمپ وتخریب کامل ایستگاه  پمپاژ و آزاد سازی بستر و حریم رودخانه کرج خبر داد و گفت: در این عملیات یک دستگاه پمپ دیزلی غیر مجاز با لوله آبده ۶ اینچ به همراه شفت و غلاف با همکاری و اعلام رضایت مالک از بستر رودخانه سیاه آب کرج بصورت کامل جمع آوری گردید.

سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: برخورد با متخلفین و آب بران غیر مجاز از وظایف این امور بوده و برداشت آب از رودخانه نیز باعث افت سطح آب های زیرزمینی گردیده که این امر خطرات و عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

گیتی پژوه در پایان نیز خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای تهران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی