چهارشنبه، 5، تیر، 1398 | Wednesday، 26 June، 2019

جلوگیری از برداشت بیش از ۵۴۸ هزار مترمکعب از آبخوان های ورامین

کد خبر: 102036
شنبه 22 دی 1397 ساعت 23:0
نمایش: 61

سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از ۵۴۸ هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی  شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش مامورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی طی هفته گذشته نسبت به انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز با مجموع عمق ۱۴۲ متر و دبی ۳۷ لیتر بر ثانیه در اراضی ورامین پر و مسلوب المنفعه  اقدام شد.

وی افزود: با انجام این عملیات از برداشت غیرمجاز سالانه بیش از ۵۴۸ هزار و ۶۴۰ متر مکعب آب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل آمده و این میزان آب در سفره های آب زیرزمینی ذخیره می شود.

وی تصریح کرد: همچنین طی این مدت هشت مورد اخطاریه صادر و ابلاغ و تعداد هفت حلقه چاه  غیرمجاز شناسایی گردیده است.

سرپرست منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

داوودی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای تهران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی