جمعه، 3، خرداد، 1398 | Friday، 24 May، 2019

آزاد سازی و لایروبی بیش از ۱۵ هزار متر مربع از رودخانه کن در...

کد خبر: 113564
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 18:0
نمایش: 55

سرپرست امور منابع آب اسلامشهر از آزادسازی و لایروبی ۱۵۵۰۰ متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کن طی فروردین سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و بارندگی های فروردین ماه امسال گروه های گشت و بازرسی این امور ضمن حضور مستمر از ابتدا سال در خصوص آبگذری ایمن مسیر رودخانه کن و حفاظت و صیانت از منابع آب حدود ۴۵۰۰ متر مربع مستحدثات ساخته شده جمع آوری و بستر رودخانه کن آزاد سازی گردید.

گیتی پژوه افزود: ضمن اینکه در چندین مقطع از رودخانه مذکور نیز لایروبی به میزان یازده هزار متر مربع انجام شد.

وی ادامه داد: در طی این مدت از سوی گروه گشت و بازرسی آب های سطحی ضمن بررسی دقیق و شناسایی تخلفات اخطاریه های لازم صادر و ابلاغ گردید و همچنین امور منابع آب شهرستان اسلامشهر با تمام ظرفیت خود نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در رودخانه ها اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم کرده و مانع وقوع حوادث احتمالی شود.

محمدرضا گیتی پژوه مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این عملیات در جهت رفاه و ایمنی شهروندان و به دلیل پایین آمدن سطح آب رودخانه کن و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه انجام شده است و به تناوب نیز در تمام رودخانه ها و مسیل های حوزه عملکرد این امور ادامه خواهد داشت.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای تهران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی