دوشنبه، 31، تیر، 1398 | Monday، 22 July، 2019

جلسه آموزشی با عنوان "گام دوم انقلاب" برگزار شد

کد خبر: 117683
یکشنبه 12 خرداد 1398 ساعت 8:59
نمایش: 76

جلسه آموزشی بررسی ابعاد مختلف بیانیه مقام معظم رهبری با عنوان " گام دوم انقلاب" با حضور اعضاء شوراء حوزه بسیج شرکت و نیروهای فعال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این نشست "امیر فارسیجانی" معاون فرهنگی بسیج در خصوص شناخت ولایت و ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در این بیانیه با مرور تجربه‌ی ۴۰ ساله‌ی انقلاب اسلامی فرمودند که انقلاب وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است. گام دومی که باید در چارچوب "نظریه‌ی نظام انقلابی" و با "تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی" به‌سوی تحقق آرمانِ "ایجاد تمدّن نوین اسلامی" و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) برداشته شود .
وی افزود: اولین نکته تازه در این بیانیه، جمع شدن یکجای مجموعه‌ای شامل نگاه تاریخی، توصیف وضع موجود، نشان دادن چشم‌انداز، راه نیل به چشم‌انداز و موتور محرک و پیشران حرکت به سمت چشم‌انداز است . اگرچه فرازهایی از این بیانیه پیش از این، در بیانات معظم‌له مسبوق به سابقه است، لیکن چنین مجموعه مدون، جامع و یکدستی برای اولین بار است که منتشر شده است .
فارسیجانی با بیان اینکه دومین نکته بدیع در این بیانیه، اشاره به سه مرحله خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی به‌عنوان مراحل سه‌گانه‌ است، تصریح کرد: نکته تازه و مهم در بیانیه گام دوم انقلاب، تصریح به جهانی‌بودن فرآیند گام دوم است که نسل جدید باید خود را برای آن آماده کند .

وی همچنین یادآور شد: یاد کردن از «نظام انقلابی» به‌عنوان یک نظریه و تاکید بر دفاع ابدی از این نظریه بود .

گفتنی است، در پایان این نشست فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت نیز در خصوص لزوم شناخت این بیانیه و مناسبت های روز قدس و سالگرد ارتحال امام راحل (ره)  سخنانی عنوان نموده و به پرسش های حاضرین نیز پاسخ های لازم ارائه شد.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای تهران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی