چهارشنبه، 26، تیر، 1398 | Wednesday، 17 July، 2019

اجرای طرح ملی کنترل فشار خون توسط پایگاه سیار مرکز بهداشت مستقر...

کد خبر: 119978
چهارشنبه 5 تیر 1398 ساعت 20:29
نمایش: 62

رئیس اداره درمان و ورزش از اجرای طرح ملی کنترل فشار خون توسط پایگاه سیار مرکز بهداشت مستقر در شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مجید روشنی" با بیان این مطلب اظهار کرد: از سه سال پیش وزارت بهداشت سندی با عنوان سند ملی کنترل بیماری‌های غیر واگیر با افق ۱۴۰۴ را ابلاغ کرد که بر این اساس تمامی کشور و دستگاه‌های مرتبط با سلامت موظف شدند تا سال ۱۴۰۴ شیوع فشار خون بالا را ۲۵ درصد و مصرف نمک را ۳۰ درصد کاهش دهند و زمینه سازی برای دریافت دارو برای بیماری‌های غیر واگیر را تا ۷۰ درصد افزایش دهند که این مهم از سه سال پیش با تدوین برنامه‌های مختلف در حال اجرا است .

وی با اشاره به عزم ملی برای کنترل بیماری فشار خون بالا توضیح داد: اولین و مهمترین هدف از اجرای این طرح افزایش آگاهی در خصوص عوامل خطر ایجاد کننده فشار خون، پیامدها، علائم، اهمیت درمان زودرس و تغییر باورها و اطلاع رسانی است .

روشنی خاطر نشان کرد: انجام فشار خون بیش از ۴۰۰ نفر از همکاران (مدیران، کارشناسان و کارمندان) و اقدامات مشاوره ای، درمانی به همکاران برای پیگیری روند درمان و مراجعه به مراکز پزشکی و همچنین ثبت در پرونده الکترونیکی همکاران در این طرح انجام شد.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای تهران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی