بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 30، تیر، 1397 | Saturday، 21 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

چگونگی اجرای مسکن مهر ملکی و وضعیت قیمت مسکن تا پایان سال

کد خبر: 20631
سه شنبه 1 آذر 1390 ساعت 9:20
نمایش: 7

http://www.bananews.irعضو شورای عالی مسکن با اشاره به نظر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اجرای مسکن مهر در سال ۹۱ به این شیوه، اظهار کرد: به نظر نمی‌رسد قیمت مسکن تا پایان سال تغییر ‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مقداد همتی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به این‌که درباره سهمیه مسکن مهر سال ۹۱ در شورای عالی مسکن صحبتی نشد، تصریح کرد: مسکن مهر ملکی یکی از شیوه‌های ساخت مسکن مهر است به صورتی که فرد مالک زمین است و با دریافت تسهیلات از دولت، واحدها را ساخته و خودش متقاضی واجد شرایط پیدا می‌کند.

همتی با اشاره به این‌که نظر وزیر بیشتر این است که در سال ۹۱ مسکن مهر بیشتر به شیوه ملکی ساخته شود، گفت: اعلام می‌کنم هر کس دارای زمین در محدوده شهر است و پروانه ساخت دارد، می‌تواند اقدام به ساخت مسکن مهر ملکی کند.

وی با تاکید بر این‌که برای ساخت مسکن مهر ملکی به سند قابل رهن در بانک و پروانه ساخت نیاز است، افزود: ‌دولت به افرادی که اقدام به ساخت مسکن مهر ملکی کنند تضمین خرید نمی‌دهد بلکه خود افراد باید متقاضی واجد شرایط پیدا کنند.

این عضو شورای عالی مسکن در ادامه در پاشخ به این سوال که آیا درست است که قیمت‌ها رقابتی تعیین می‌شود؟ تصریح کرد: چیزی به اسم قیمت رقابتی نداریم.

وی با بیان‌ این‌که در مسکن مهر ملکی در اشل ۱۰ تا ۲۰ واحد کاری به قیمت نداریم، درباره ساخت مسکن مهر ملکی در اشل انبوه اظهار کرد: اگر تعداد واحدها در قیمت زمین و مسکن در بازار تاثیر بگذارد، محدودیت قیمت خواهیم داشت به عنوان مثال در صورتی که تسهیلات می‌دهیم که ملک با قیمت محدود به مردم واگذار شود.

وی در ادامه در پیش‌بینی وضعیت قیمت مسکن تا پایان سال آینده خاطرنشان کرد: در استان تهران که تاثیرگذارترین بازار در بخش مسکن را دارد تا دهه فجر ۱۵ هزار واحد مسکونی قابل اسکان را به مردم تحویل می‌دهیم و در این زمینه مشکلی نداریم بنابراین قیمت مسکن تا پایان سال تغییری نمی‌کند.

همتی در ادامه درباره جلسه شورای عالی مسکن که شنبه گذشته پس از چهار ماه برگزار شد، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی ارائه اطلاعات از شورای عالی مسکن را ممنوع و اعلام کرد که اطلاعات این جلسه بدون هماهنگی به جایی داده نشود کرده است و روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری مسوول ارائه اطلاعات این جلسه است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها