بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضرورت ایجاد ثبات در نرخ مسکن

کد خبر: 21422
یکشنبه 20 آذر 1390 ساعت 10:8
نمایش: 21

http://www.bananews.ir/نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: با توجه به تعهد دولت، هدفمندکردن یارانه‌ها، افزایش قیمت‌ها و ضرورت ایجاد ثبات در نرخ مسکن باید سیاست‌هایی را تعیین کرد که این مسائل را در یک معادله حل کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا ملکشاهی‌راد با اشاره به ضرورت ساخت مسکن برای طبقات مختلف اجتماعی تصریح کرد: ‌باید تسهیلات برای خرید و اجاره مسکن برای مردم فراهم شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اشاره به افزایش رشد جمعیت شهرها و مهاجرت از روستاها اظهار کرد: این در حالی است که سیاست‌های ساخت مسکن متناسب با تغییرات اجتماعی نبوده و امروز ما شاهد مطالبه مسکن توسط مردم هستیم.

نایب رییس کمیسیون عمران با اشاره به تاثیر مسائل اقتصادی بر این شرایط تصریح کرد: قطعاً مسائلی مانند هدفمند کردن یارانه‌ها، هزینه‌های حمل‌و‌نقل و مصالح ساختمانی در افزایش قیمت مسکن اثرگذار است.

ملکشاهی‌راد با بیان این‌که قیمت مصالح ساختمانی افزایش پیدا کرده و اجتناب‌ناپذیر است، خاطرنشان کرد: دولت تاکنون نتوانسته از تولیدکننده مصالح ساختمانی حمایت کند، علاوه بر این گران‌شدن آهن که تحت تاثیر مواد تولیدکننده آن است نیز باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود.

وی با بیان این‌که برای ثبات بازار مسکن باید منطقی فکر کرد، با اشاره به تعهد دولت مبنی بر ساخت بیش از یک میلیون واحد مسکن تصریح کرد: با توجه به تعهد دولت، هدفمندکردن یارانه‌ها، افزایش قیمت‌ها و ضرورت ایجاد ثبات در نرخ مسکن باید سیاست‌هایی را تعیین کرد که این مسائل را در یک معادله حل کند.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها