بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت مسکن پارسال همین موقع

کد خبر: 22100
یکشنبه 4 دی 1390 ساعت 6:50
نمایش: 37

http://www.bananews.ir/متری ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان، میزان اختلاف قیمت هر متر مربع واحد مسکونی فروشی در بازار مسکن مناطق مختلف تهران در زمان فعلی نسبت به دی ماه سال قبل است. البته در بین رشد چشمگیر یا غیر محسوس قیمت برخی از واحدها تعداد انگشت شماری از واحدهای مسکونی فروشی عرضه شده به بازار، تا امروز با همان قیمت سال گذشته آماده تحویل به خریداران است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بررسی‌های میدانی خبرنگار دنیای اقتصاد از طریق آگهی‌های فروش واحدهای مسکونی در بنگاه‌های مسکن و همچنین موتور جست‌وجوی اینترنتی مربوط به املاک و مستغلات حاکی از این خبر است که ارزش هر متر مربع از واحدهای مسکونی در برخی از مناطق تهران حدود ۵۰۰ هزار تومان و در برخی از محله‌های دیگر تهران متری ۱۰۰ هزار تومان نسبت به سال پیش افزایش یافته است.

برای مثال برخی واحدهای مسکونی در ازگل، فرشته، زعفرانیه و پاسداران که در نیمه شمالی تهران واقع شده اند از بیشترین تفاضل قیمتی در مقایسه با مدت زمان مشابه در پارسال برخوردار هستند، زیرا یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری نوساز در منطقه پاسداران، سال گذشته در دی ماه متری ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بازار مسکن پیشنهاد شده بود، اما مشابه این ملک امسال متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شد.

از طرف دیگر در منطقه ازگل، واحدی ۸۳ متری که ۴ سال از عمر آن می‌گذرد سال گذشته متری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود که چنین واحدی در حال حاضر متری ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

البته واحدهای مسکونی در مرکز تهران کمتر دستخوش نوسان قیمت واقع شده اند چراکه طبق اعلام سامانه مجازی معاملات مسکن در دی ماه سال ۸۹ در خیابان امیرآباد قیمت هر متر یک واحد مسکونی نوساز با متراژ ۱۲۳ متر، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از سوی مالک پیشنهاد شده بود که امروز قیمت واحد مشابه آن به متری ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته و به متری ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تبدیل شده است یا اینکه در حوالی خیابان خواجه نظام تفاوت قیمت یک واحد مسکونی در مدت زمان مشابه طی سال گذشته، متری ۱۲۰ هزار تومان بوده است، زیرا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ارزش هر متر واحدی ۸۰ متری نوساز در این خیابان طی سال قبل بود که این قیمت امسال به متری یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان رسیده است.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها