بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 28، مرداد، 1397 | Sunday، 19 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رونق بخش مسکن؛ راهکار منطقی ساماندهی بازار ارز

کد خبر: 22555
یکشنبه 11 دی 1390 ساعت 9:29
نمایش: 14

http://www.bananews.ir/رئیس مجمع عالی واردات با اشاره به آفات و آسیب‌های التهاب بازار ارز اظهار داشت: دولت برای مدیریت بازار ارز باید نقدینگی موجود در جامعه را به سمت صنایع مولد نظیر مسکن هدایت کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدحسین برخوردار در گفتگو با مهر گفت: ایجاد آرامش در بازار ارز، پیش‌زمینه اصلی برای توسعه برنامه‌ریزی بلندمدت در صنعت و تجارت است و به همین دلیل دولت باید از ابزارهای موجود برای آرامش بازار ارز بهره‌برداری کند. در این میان به نظر می‌رسد هدایت سرمایه‌گذاران به عرصه مسکن می‌تواند یکی از بهترین راهکارها باشد.

رئیس مجمع عالی واردات افزود: موفقیت در اشتغال‌زایی پایدار و مولد که شعار ماههای اخیر دولت است، از نتایج مدیریت بازار ارز است، این در حالی است که نوسانات شوک‌آور نرخ ارز، برنامه‌های کلان و زیربنایی کشور را تحت‌الشعاع خود قرار داده است، تجارت و صنعت را مختل ساخته و به واسطه ایجاد ثروت‌های باد آورده و لحظه‌ای، تعادل بازار سرمایه را به هم ریخته است.

به گفته برخوردار، در شرایطی که سوداگری‌های اقتصادی در بازار بدون اصالت طلا و ارز، سرمایه‌ها را به سمت خود جذب کرده است، بازارهایی با پشتوانه تجارت و تولید که در راستای تامین منافع ملی هستند، متاسفانه درگیر فقدان نقدینگی شده‌اند.

وی ادامه داد: دولت باید به رونق بخش مسکن بیش از گذشته توجه کند و از آن به عنوان فرصتی مناسب برای تعادل بازار ارز و سکه بهره‌برداری کند؛ چراکه این موضوع می‌تواند مانع فرار سرمایه‌ها به بازار ارز و سکه و التهاب بیشتر آن شود.

رئیس مجمع عالی واردات ضمن استقبال از تک نرخی شدن ارز افزود: به نظر می‌رسد زیرساخت‌های تک‌نرخی شدن ارز هنوز در کشور مهیا نشده است و دولت امکان تحقق پایدار آن را ندارد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها