بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

فارس گران‌ترین استان کشور شد

کد خبر: 22853
شنبه 17 دی 1390 ساعت 7:16
نمایش: 14

http://www.bananews.ir/نتایج طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای شهری نشان می‌دهد که در سال گذشته استان فارس بیشترین هزینه را برای ساکنانش ایجاد کرده و در واقع جایگزین تهران به عنوان گران‌ترین استان کشور شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) براساس نتایج این طرح هزینه یک خانوار شهری در استان فارس طی سال گذشته ۱۴۶ میلیون ریال برای یک سال بوده است. این درحالی است که تهران در رتبه بعدی قرار گرفته و هزینه ۱۳۰/۸ میلیون ریال را برای ساکنانش ایجاد کرده است.

در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۷ تهران با ۱۱۸/۹ میلیون ریال و ۱۲۱/۵ میلیون ریال بیشترین هزینه‌ها را برای ساکنانش داشت و عنوان گران‌ترین استان کشور را به خود اختصاص داده بود.

با این وجود استان سیستان و بلوچستان همچنان کم هزینه‌ترین استان کشور طی سه سال گذشته است به طوری که هزینه یک خانوار شهری در سال گذشته برای این استان ۷۳/۹ میلیون ریال در یک سال بوده است. نتایج این آمارگیری نشان می‌دهد اگرچه در سال ۸۸ نسبت به سال قبل آن هزینه یک خانوار شهری در استان تهران بیش ازدو درصد کاهش داشته، اما این تغییر در سال گذشته نسبت به سال ۸۸ به بیش از ۱۰ درصد افزایش رسیده است. همچنین هزینه‌های خانوارهای شهری در استان فارس درسال گذشته و سال قبل آن به ترتیب ۲۷ درصد و ۲۵/۲۵ درصد نسبت به سال‌های قبل خود افزایش داده است.

در استان سیستان وبلوچستان به عنوان کم‌هزینه‌ترین استان کشور نیز افزایش چشمگیری در هزینه‌های سال گذشته نسبت به سال قبل آن رخ داده و افزایش ۲۸ درصدی در هزینه‌ها ایجاد شده است.

 

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها