بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 1، مرداد، 1397 | Monday، 23 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازار مسکن در انتظار انتخابات

کد خبر: 43238
شنبه 7 اردیبهشت 1392 ساعت 10:29
نمایش: 7

www.BanaNews.irبا گذشت بیش از یک ماه از سال نو بازار مسکن هنوز از خواب زمستانی خود بیدار نشده است. ناظران از رکود طولانی مدت در این بازار تحلیل‌های متفاوتی بدست می‌دهند. کار‌شناسان در تازه‌ترین تحلیل‌ها آینده بازار را منوط به انتخابات ریاست جمهور موکول می‌کنند که تا کمتر از دو ماه دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فرارو، تعلیق در فضای انتخاباتی رکود بازار مسکن را تشدید کرده است و فروشندگان این بازار منتظر پایان این رقابت مانده‌اند. از این رو هنوز با گذشت بیش از یک ماه از سال نو فایل‌های تازه به بنگاه‌های مشاور مسکن وارد نشده‌اند. از سوی دیگر متقاضیان بازار مسکن در برخورد با معدود فروشندگان با قیمت‌های نجومی مواجهه می‌شوند که اغلب قصد فروش ندارند و تنها به دنبال مظنه بازار هستند.

برخی معتقدند که با ادامه روند رکود در بازار مسکن ممکن است‌ همان اتفاقی که در بازار خودرو افتاد به نوعی دیگر در بازار مسکن تکرار شود. عدم خرید در بازار خودرو منتج به رکود و کاهش قیمت در این بازار شد. البته وعده‌های کاهش قیمت از سوی مسئولین و ضروری نبودن کالایی چون خودرو را در مقایسه با مسکن نباید از نظر دور داشت. اما کار‌شناسان اقتصادی معتقدند وقتی متقاضیان بازاری را تحریم کنند و میزان تقاضا به حداقل کاهش یابد و عرضه کنندگان نیز به دلیل طولانی شدن دوره رکود مجبور به فروش واحد‌های خود باشند، قیمت‌ها حتما شکسته خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهور تا کمتر از دو ماه دیگر برگزار می‌شود بنابراین باید منتظر ماند و دید بازار به نتایج این انتخابات چه واکنشی از خود نشان می‌دهد.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها