بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت مسکن در بیروت پایین تر از اردن، سوریه و قبرس است

کد خبر: 4532
سه شنبه 12 بهمن 1389 ساعت 9:26
نمایش: 18

'www.BanaNews.irایلی صوما' رییس سندیکای ساخت و ساز لبنان گفت: قیمت واحدهای مسکونی در دمشق در مقایسه با بیروت ۴ برابر و اردن ۸ برابر وقبرس ۹ برابر گران تر است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایرنا، سالانه در لبنان ۲۳ هزار واحد مسکونی به شهروندان لبنانی فروخته می شود که در مقایسه با میزان درخواست های آنها برای خرید خانه تعداد کمی محسوب می شود و لذا تنها راه برای پاسخ گویی به تقاضای شهروندان، گسترش روند خانه سازی و متمرکز شدن بر ساخت سؤیت های کوچک با مساحت هایی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰متر است.

ساختمان سازان در لبنان نیز با هدف تشویق مشتریان به خرید سؤیت های کوچک خواستار تسهیلات از دولت و سایر بانک های بین المللی هستند ولی در سال های اخیر با توجه به بحران اقتصادی در جهان تعداد سرمایه گذاران خارجی به خصوص لبنانی های مقیم خارج در بیروت افزایش چندانی نیافته است.

در همین راستا ایلی صوما رییس سندیکای ساختمان سازان در لبنان در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی گروه ۱۴ مارس با تأکید بر تماس ها و دیدارها با مسؤولان و سرمایه گذاران خارجی گفت: نتیجه این تماس ها و مشورت ها منعقد شدن قراردادهایی با چند بانک خارجی از جمله بانک امریکایی، کانادایی و استرالیایی بوده که باعث شد لبنانی های مقیم خارج با ضمانت ها و تسهیلات این بانک ها برای خودشان منازل و اراضی در لبنان تدارک ببینند و در حال حاضر صدها میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری شده است.

صوما تصریح کرد: با توجه به راکد بودن نرخ قیمت املاک مسکونی که انتظار می رود تا ابتدای تابستان نیز ادامه یابد، فصل کنونی فرصت خوبی برای خرید املاک است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها