بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

واگذاری مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول در جنوب استان کرمان

کد خبر: 85809
سه شنبه 28 آذر 1396 ساعت 14:6
نمایش: 36

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان گفت: پیرو تفاهم‌نامه فی‌مابین وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان و بهزیستی مقرر شد برای خانواده‌هایی که بیش از دو معلول را در خانه نگهداری می‌کنند مسکن با استاندارهای لازم ساخته یا زمین مناسب تخصیص داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان، علیرضا مشایخی مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان گفت: پیرو تفاهم‌نامه فی‌مابین وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان و بهزیستی مقرر شد برای خانواده‌هایی که بیش از دو معلول را در خانه نگهداری می‌کنند مسکن با استاندارهای لازم ساخته یا زمین مناسب تخصیص داده می‌شود که در این رابطه تاکنون ۶۰ واحد مسکن واقع در شهرک فجر، ۴۷ واحد در بلوار پاسداران با همکاری خیرین مسکن‌ساز ساخته شده که به خانواده‌های دارای دو معلول و سایر مددجویان واجد شرایط بهزیستی واگذار شده است.

همچنین ۴ هکتار زمین در نارجوئیه و ۲ هکتار زمین در شهر درب بهشت جهت احداث مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و سایر مدد جویان بهزیستی واگذار شده است.

همچنین مشایخی بیان کرد: حمایت از اقشار کم‌درآمد و محروم جامعه از جمله معلولان یکی از برنامه‌های راهبردی دولت به منظور توانمندسازی این قشر از جامعه است.

وی در پایان با بیان اینکه توانمندسازی، تأمین نیازهای اولیه زندگی از جمله اهداف اصلی حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است، افزود: تأمین مسکن خانوارهای دارای بیش از دو معلول و مدد جوی تحت حمایت بر اساس تأکیدات ویژه رئیس‌جمهوری و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با همکاری بنیاد مسکن‌سازمان بهزیستی بنیاد مستضعفان و خیرین در حال انجام است.

نظرات کاربران

برچسب‌ها