بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

چه چیزی بازار مسکن را بر هم زد؟

کد خبر: 86854
پنجشنبه 10 خرداد 1397 ساعت 12:11
نمایش: 82

عضو کمیسیون عمران مجلس با تشریح دلایل حبابی شدن قیمت‌ها در بازار مسکن، گفت:‌ وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و اقتصاد باید در تعامل با بانک مرکزی در حوزه مسکن، تسهیلات و نرخ سود توافق کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ فرج‌الله رجبی با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص رشد بیش از دو میلیون تومانی نرخ مسکن در بسیاری از مناطق کشور به ویژه پایتخت در ماه های اخیر، اظهار کرد: متاسفانه بی برنامه گی در حوزه مسکن عامل اصلی حبابی شدن نرخ ها در این بازار است.

وی با بیان اینکه عدم وجود برنامه ریزی در حوزه مسکن نقدینگی را به بازارهای مختلف سرازیر کرده است، افزود: در برهه‌ای از زمان همسو با کاهش نرخ سود بانکی مردم سپرده های خود را از شبکه بانکی خارج کرده و در پی آن التهاب قیمتی در بازار ارز و سکه و در نتیجه مسکن ایجاد شد.

وی با تاکید بر این‌که افزایش قیمت اخیر مسکن خرید خانه برای اقشار ضعیف جامعه را سخت کرده است، تصریح کرد: گرانی رخ داده در بازار مسکن به معنای ایجاد تحرک در آن نیست. تحرک در بازار مسکن درباره تولید و عرضه مسکن ایجاد نشده بلکه مولفه هایی از جمله نوسانات ارزی و کاهش نرخ سودبانکی حباب قیمتی در این حوزه را رقم زده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و اقتصاد باید در تعامل با بانک مرکزی در حوزه مسکن، تسهیلات و نرخ سود توافق کنند، گفت: ارائه مجموعه برنامه های همسو با توان مالی اقشار مختلف جامعه می تواند منجر به بهبود وضعیت بازار شود.

 

تسنیم

نظرات کاربران

برچسب‌ها