بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 1، مرداد، 1397 | Monday، 23 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازار مسکن و ساخت و ساز در ایلام

کد خبر: 8909
سه شنبه 23 فروردین 1390 ساعت 10:35
نمایش: 23

www.BanaNews.irرییس اتحادیه املاک ایلام گفت: بازار مسکن در ایلام به تبع کل کشور در ۳ سال اخیر با رکود مواجه شده است که منجر به تعطیلی ۲۰۰ واحد مشاورین املاک شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اردشیر حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرد: دوری ایلام از مرکز تولید مصالح به دلیل موقعیت جغرافیائی استان و گرانی حمل و نقل از دلایل افزایش قیمت مصالح بوده که تاثیر افزایشی بر قیمت مسکن و عدم قدرت خرید مردم داشته است و با وجود اینکه مسکن مهر در آینده‌ای نزدیک منجر به خانه دار شدن تعداد زیادی از مردم خواهد شد اما باید توجه داشت بر خلاف دیگر نقاط کشور بسیاری از اصول ساخت و ساز این مسکن‌ها در ایلام رعایت نشده است.

وی به ثبات قیمت زمین در ایلام اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل تورم، قدرت خرید زمین از مردم گرفته شده است و مردم توان ساخت وساز ندارند و نظام بانکی و مهندسی کشور می‌توانند با بروکراسی کمتر از این مشکلات بکاهند.

رییس اتحادیه مشاورین املاک ایلام هم‌چنین از ساماندهی اتحادیه مشاورین املاک در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: به موجب این طرح هر گونه قولنامه و مبایعه نامه در سراسر کشور به صورت متحدالشکل و همراه با شماره سریال مخصوص صادر می‌شود و پس از انجام هرگونه معامله طرفین کد رهگیری دریافت می‌کنند که ملاک انجام معامله دریافت این کد است.

حاتمی از مردم خواست با چشم باز به بنگاه‌های املاک دارای مجوز مراجعه کنند و همواره در قبال مدارک و اسناد تحویلی رسید دریافت کنند تا شاهد مشکلات احتمالی نباشیم.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها