بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 27، مرداد، 1397 | Saturday، 18 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سیمان واحدهای تولیدی بدون مجوز استاندارد عرضه نمی شود

کد خبر: 21624
چهارشنبه 23 آذر 1390 ساعت 10:51
نمایش: 11

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سیمان شهرکرد (وابسته به بنیاد مسکن ) گفت : سیمان واحد های تولیدی کشور در این بخش بدون تاییدیه کیفی از سوی سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی قابلیت عرضه ندارد .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید باقر امینی دهکردی  روز چهارشنبه در گفت وگو با  ایرنا اظهار داشت : طرح دیدگاه های شخصی و بدون تحقیق و بررسی در ارتباط با وضعیت سیمان کشور ، نمی تواند از پشتوانه لازم برخوردار باشد .

رئیس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان روز سه شنبه گفته بود ، بررسیها نشان می دهد با وجودی که کیفیت ۷۰ درصد سیمان تولیدی کشور زیر سوال است، مقامات مسوول نسبت به این موضوع دل نگرانی ندارند .

به گفته ' ابوالحسن رامین فر ' ، امروز از درون یک پاکت سیمان با نشان استاندارد ، می توان مقاومتهای متفاوت را استخراج کرد که این پیامد خطرناکی برای ساخت وساز مسکن در کشور به دنبال دارد .

امینی دهکردی افزود : انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان به شکل تصادفی و بدون هماهنگی از خطوط تولیدی کارخانه های سیمان نمونه گیری می کنند و نسبت به روند تولیدحساسیت لازم را دارند.

رامین فر به ایرنا گفته بود ، واحد های تولید کننده سیمان پس از اخذ نشان استاندارد ، دیگر نگران روند تولید نیستند و دستگاه نظارتی که کنترل مستمر بر خط تولید این واحد ها داشته باشد ، نداریم.

مدیرعامل سیمان شهرکرد اضافه کرد :کیفیت استاندارد سیمان ایران ، در بین کشورهای وارد کننده این مصالح ساختمانی نیز شاخص است و بخشی از تولیدات کشورمان در این بخش به کشورهای مختلف از جمله همسایگان صادر می شود .

امینی دهکردی تاکید کرد : تمامی کارخانه های سیمان ایران حداقل های لازم ار نظر کیفی را دارند و در پاره ای از اقلام تولیدی کیفیت بالاتر از استاندارد را هم به بازار عرضه می کنند .

وی ظرفیت سالانه کارخانه سیمان شهرکرد را یک میلیون تن ذکر کرد و گفت : سال گذشته بیش از ظرفیت اسمی تولید صورت گرفت و به رقم یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سیمان در مجموع اقلام مختلف دست یافتیم .

امینی دهکردی از تولید ۹۴۵ هزار تن مجموع انواع سیمان در این واحد صنعتی طی هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود : طی این دوره ۲۲۶ هزار تن از سیمان شهرکرد به کشورهای مختلف صادر شد .

کارخانه سیمان شهرکرد در ۳۵ کیلومتری این شهر واقع شده و در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید و اکنون هفت نوع سیمان را به بازار مصرف عرضه می کند که برای ' تیپ ۳ ' تنها واحد دارای نشان استاندارد است که تولیدات آن هم به بازار عرضه می شود .

پیش از این رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ،ارزش صادرات سیمان کشور در نیمه نخست سال جاری را بیش از ۳۴۱ میلیون دلار ذکر کرد .

'سید محمد اتابک'میانگین قیمت سیمان صادراتی کشور را ۶۵ دلار ذکر کرده بود و گفت: در نیمه نخست امسال پنج میلیون و ۲۵۸ هزار تن سیمان و کلینکر به خارج از کشور صادر شد که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۸۹ رشد ۱۴درصدی را نشان می دهد.

طی سالهای ۸۹-۱۳۸۸ به ترتیب بالغ بر ۵٫۵ میلیون تن و ۶٫ ۸ میلیون تن سیمان از کشور صادر شد و انتظار می رود این رقم امسال به ۱۰ میلیون تن برسد .

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها