بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ماشین‌آلات راهسازی و معدنی مشمول استاندارد اجباری شدند

کد خبر: 21664
پنجشنبه 24 آذر 1390 ساعت 7:30
نمایش: 66

http://www.bananews.ir/معاون سازمان ملی استاندارد ایران از اجباری شدن استاندارد خودروهای عمرانی، ‌راهسازی و معدنی در کشور خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بهادر کاظمی - معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اگرچه پیش از این استاندارد ماشین‌آلات معدنی و راهسازی تدوین شده بود، اما این استانداردها اجباری نبود.

وی با بیان این‌که با توجه به قانون ارتقای کیفیت محصولات داخلی، اجباری شدن استاندارد این خودروها نیز در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: از حدود سه ماه پیش ماشین‌آلات راهسازی و معدنی با ۲۴ استاندارد ملی مشمول استاندارد اجباری شدند.

کاظمی ادامه داد: ‌به این ترتیب پس از این استانداردهای اجباری این خودروها توسط شرکت‌ بازرسی و کیفیت استاندار و کارشناسان سازمان ملی استاندارد تحت نظارت و کنترل قرار خواهد گرفت.

وی افزود:‌ ۲۴ استاندارد ملی تدوین شده برای ماشین‌آلات راهسازی و معدنی بیشتر عملکردی و مربوط به مشخصات فنی این ماشین‌آلات است.

او با بیان این‌که استاندارد اجباری این ماشین‌آلات به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است، تصریح کرد: با توجه به آن‌که بیشتر ماشین‌آلات راهسازی و معدنی کشور وارداتی است، با کنترل صورت گرفته در مبادی گمرکی از ورود ماشین‌آلات فاقد این استانداردها جلوگیری خواهد شد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها