بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صادرات بیش از یک میلیون تن سیمان از کرمانشاه به عراق

کد خبر: 22802
پنجشنبه 15 دی 1390 ساعت 7:18
نمایش: 11

http://www.bananews.ir/استاندار کرمانشاه از صادرات یک میلیون و یکصد هزار تنی سیمان از این استان به عراق طی ۹ ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، سید دادوش هاشمی با اشاره به وجود دو کارخانه عظیم تولید سیمان در این استان افزود: در ۹ ماهه امسال کارخانجات تولید سیمان در استان قادر بوده‌اند که یک میلیون و ۱۰۰‌هزار تن صادرات سیمان داشته باشند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به یک میلیون و ۴۵۰‌هزار تن افزایش یابد.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: کارخانه سیمان غرب که سابقه درخشانی در تولید و صادرات سیمان دارد و سیمان سامان که در تاریخ ۱۷ مرداد‌ماه سال جاری توسط رئیس جمهور افتتاح شد توانسته‌اند تحولی عظیم در بحث تولید و ارتقای کیفیت سیمان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: میزان تولید کارخانه سیمان سامان تا پایان ۹ ماهه سال جاری یک میلیون و ۲۲۵‌ هزار تن و تولید کارخانه سیمان غرب نیز تا همین مدت یک میلیون و ۸۰‌ هزار تن بوده است.

هاشمی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود میزان تولیدات سیمان استان تا پایان سال به سه میلیون و ۳۵۰‌ هزار تن افزایش یابد.

استاندار کرمانشاه تلاش برای افزایش تولیدات داخلی را لبیک به فرمایشات مقام عظمای ولایت در خودکفایی کشور عنوان کرد و گفت: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت عدالت محور، توجه به امر صادرات به عنوان یکی از اولویت‌های برنامه اقتصادی استان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ارتقای کیفیت و رشد صادرات سیمان گامی مهم در افزایش سهم استان از میزان صادرات است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های دشمنان برای ضربه زدن به زیرساخت‌های اقتصادی کشور افزود: در طول ۳۰ سال گذشته ملت بزرگوار ایران اسلامی ثابت کرده‌اند که دشمنان قادر به انجام هیچ‌گونه کاری نیستند و این بار نیز با اقتدار و صلابت خاص خود ثابت خواهند کرد که تحریم‌ها هیچ‌گونه اثری در بحث تولید و یا صادرات کشور نخواهد داشت.

شایان ذکر است؛ میزان تولید روزانه سیمان غرب و سیمان سامان به ترتیب چهار هزار تن و ۱۰ ‌هزار تن است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها