بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تیرآهن آمریکا گران شد

کد خبر: 22960
یکشنبه 18 دی 1390 ساعت 6:59
نمایش: 25

http://www.bananews.ir/کارخانه‌های آمریکا قیمت تیر آهن بال پهن را ۲۰ دلار افزایش داده و به ۸۴۰ دلار در هر شورت تن رسانده‌اند. البته بعضی از کارخانه‌ها در این قیمت تخفیف می‌دهند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از دنیای اقتصاد، افزایش قیمت ممکن است باعث افزایش واردات شود. ولی کارخانه‌های خارجی هم به علت بالا رفتن قیمت قراضه مجبورند قیمت خود را بالا ببرند. به همین دلیل اکثر کارخانه‌ها انتظار دارند قیمت در فوریه باز هم بالاتر برود. بعضی از دست‌اندرکاران به علت رکود اقتصادی افزایش قیمت در ماه فوریه را خارج از قدرت جذب بازار می‌دانند. از سوی دیگر به علت محدودیت تقاضا، واردات هم پایین خواهد ماند حتی اگر قیمت ۱۰۰ دلار کمتر از کارخانه‌های داخلی باشد. اکثر تجار انتظار دارند بحران تا اواخر فصل دوم سال همچنان باقی بماند.

افزایش قیمت میلگرد مصر

در همین حال پیش‌بینی می‌شود قیمت میلگرد از ماه آینده در مصر بالا برود چون دولت تصمیم دارد یارانه انرژی بخش فولاد را حذف کند. ظاهرا قرار است قیمت گاز و برق تا ۳۳ درصد بالا برود تا کسری بودجه جبران شود. تولیدکنندگان مصری قبلا قیمت میلگرد را ۱۶ تا ۲۰ دلار بالا برده‌اند و به ۷۵۹ تا ۷۷۰ دلار هر تن درب کارخانه با ۸ درصد مالیات ارزش افزوده رسانده‌اند. قیمت‌های جدید برای ماه فوریه اعمال خواهد شد. فعلا تقاضای میلگرد مصر خوب است. تازه‌ترین قیمت‌های وارداتی ۶۸۰ تا ۶۸۵ دلار سی اف آر هر تن بوده ولی در حال بالا رفتن است.

 

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها