بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 25، تیر، 1397 | Monday، 16 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تولید ۷۷ میلیون تن سیمان در سال جاری

کد خبر: 44261
چهارشنبه 8 خرداد 1392 ساعت 10:45
نمایش: 3

http://www.bananews.ir/تولید حدود ۷۷ میلیون تن سیمان برای سال ۹۲ از سوی واحدهای فعال سیمانی کشور پیش بینی شده است.

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تولید حدود ۷۷ میلیون تن سیمان برای سال ۹۲ از سوی واحدهای فعال سیمانی کشور پیش بینی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محمد فاطمیان گفت: در سال ۹۱ حدود ۷۱ میلیون تن سیمان در کشور تولید شد که در مقایسه با سال قبل آن حدود شش درصد افزایش نشان داد.

وی همچنین از افزایش ظرفیت تولید سیمان در سال جاری خبر داد و افزود: با اجرای طرح های جدید سیمانی، ظرفیت تولید سیمان تا پایان سال ۹۲ به ۸۵ میلیون تن می رسد.

فاطمیان اظهار داشت: پیش بینی می شود با تکمیل طرح های در دست اجرا، ظرفیت تولید سیمان تا پایان برنامه پنجم توسعه از مرز ۱۱۰ میلیون تن نیز فراتر رود.

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه صنایع معدنی مزیت های فراوانی دارد؛ به طوری که این مزیت ها، تحریم ها را بی اثر کرده است.

فاطمیان گفت: وجود مواد اولیه معدنی، نیروی انسانی ماهر، توان بومی سازی و توانایی استقرار صنایع معدنی در هر نقطه از کشور از مزیت های ایران در حوزه صنایع معدنی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع معدنی کشور بومی سازی شده به گونه ای که اکنون در صنعت سیمان حدود ۹۰ درصد تجهیزات آن داخلی سازی شده است.

نظرات کاربران

برچسب‌ها