بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 28، تیر، 1397 | Thursday، 19 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مقایسه قیمت مسکن با ابتدای سال

کد خبر: 20792
شنبه 5 آذر 1390 ساعت 6:53
نمایش: 8

http://www.bananews.ir/گذری در میان واحدهای آماده برای فروش در نقاط مختلف شهر تهران نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی طی چند روز اخیر در مقایسه با روزهای ابتدایی سال ۹۰، متناسب با منطقه ای که در آن واقع شده‌اند حداقل ۱۰ و حداکثر ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هر چند بسیاری از کارشناسان مسکن از اوایل امسال احتمال رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت مسکن در پایتخت را با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها می‌دادند، اما یافته‌های جدید از بازار قیمت‌گذاری مسکن‌های آماده برای فروش در مقایسه با قیمت ماه‌های ابتدایی سال جاری حاکی از صعود قیمت آپارتمان‌های با متراژ ۵۰ تا ۷۰ متری است، به گونه ای که حتی در نقاط جنوبی شهر که قیمت‌ها در مقایسه با نواحی شمالی از رشد کمتر و ثبات بیشتری برخوردار هستند در چند ماه اخیر روند رشد قیمت‌ها در نواحی شرقی و جنوبی شهر رو به صعود گذاشته است.

براساس این گزارش آمار به دست آماده از قیمت گذاری جدید آپارتمان‌های نواحی مختلف شهر نشان می‌دهد که قیمت هر متر مربع واحد مسکونی حداقل ۱۰ درصد رشد داشته‌ است.

» واحدی ۵۴ متری در حوالی پیروزی در تاریخ ۱۶ فروردین ماه سال جاری ۶۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان یعنی متر مربعی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود در حالی که در چند روز اخیر در همین منطقه با متراژی مشابه این واحد متری یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین در نواحی نیروی هوایی واحد مسکونی ۵۲ متری با قیمتی برابر با هر متر مربع دو میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است در حالی که در همین منطقه در ۲۳ فروردین ماه سال‌جاری قیمت آپارتمانی مشابه با آن تنها یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود.

شریعتی،اشرفی اصفهانی، میدان هروی و تهرانپارس هم از دیگر مناطق شهر تهران هستند که به صورت میانگین بیش از ۱۵ درصد رشد قیمتی داشته‌اند.

به عنوان مثال در میدان هروی واحدی ۷۰ متری در سومین روز سال جاری متری دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای فروش پیشنهاد شده بود این در حالی است که واحدی با متراژ برابر در همین منطقه در سومین روز از ماه آذر (۸ ماه بعد) با قیمت هر متر نزدیک به ۴ میلیون تومان در ردیف قیمت‌های معمولی این منطقه قرار گرفته است.

در این راستا برخی از کارشناسان و تحلیلگران بازار مسکن پیش‌بینی می‌کنند که روند قیمتی بازار مسکن به گونه‌ای پیش خواهد رفت که از نرخ تورم سبقت بگیرد، اما در مقابل عده‌ای نیز این نظریه را مردود اعلام می‌کنند.

نظرات کاربران

برچسب‌ها