بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جزییات فروش «خانه باغ» در اطراف تهران

کد خبر: 21407
یکشنبه 20 آذر 1390 ساعت 8:28
نمایش: 43

http://www.bananews.ir/در حالیکه طرح ساخت خانه باغ در تهران پیشنهاد شده و هنوز به مرحله اجرا نرسیده است، اما آن دسته از متقاضیانی که علاقه به سکونت در خانه باغ را دارند می‌توانند در حاشیه برخی از مناطق تهران به دنبال چنین فرصت‌هایی باشند چراکه در بازار مسکن برخی از مناطق حومه تهران در حال حاضر خانه باغ خرید و فروش می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یکی از بنگاهداران فعال در محله سهیلیه کرج درباره وضعیت فعلی معاملات در بازار خانه باغ‌ها، میزان نوسان قیمت خانه باغ‌ها در مقایسه با سال گذشته و حداقل بودجه لازم برای خرید این دسته از املاک به دنیای اقتصاد گفت: هم اکنون بازار خرید و فروش خانه باغ‌ها کمی‌با رکود مواجه شده است؛ چراکه اکثر فروشنده‌ها قیمت خانه باغ‌ها را بیش از نرخ واقعی آن اعلام می‌کنند.

حسینی در ادامه اظهار کرد: بازار ساخت در این محله یعنی سهیلیه کرج با رونق همراه است، اما خرید و فروش این چنین نیست، زیرا فروشنده‌ای که ملکش ۶۰ میلیون تومان ارزش دارد آن را با نرخ ۱۰۰ میلیون تومان به بازار عرضه کرده است و این تفاوت فاحش قیمتی باعث شده خریداران بازار را ترک کنند.وی درباره نوسان قیمت فروش خانه باغ‌ها نسبت به سال گذشته تاکید کرد: گران فروشی بیش از حد فروشنده‌ها باعث شده تا طی یکسال گذشته قیمت اغلب خانه باغ‌ها با افت چشمگیری همراه شود و مالکانی که نرخ‌های ارزنده یا ارزان قیمت به بازار معرفی می‌کنند بخاطر نیاز مالی آنها است.

این بنگاهدار در رابطه با نوع متقاضیانی که به سراغ خانه باغ‌ها می‌آیند، تصریح کرد: اغلب متقاضیان این دسته از املاک، سرمایه دارانی هستند که به قصد سکونت دائم این خانه باغ‌ها را خریداری نمی‌کنند بلکه به دلیل تفریح و سپری کردن تعطیلات برای خرید به بازار مراجعه می‌کنند به همین دلیل شاید در بین صدها خانه باغ تعداد انگشت شماری از ساکنان که سرمایه‌گذارها هستند سکونت دائم داشته باشند.

حسینی درباره بازه قیمت خانه باغ‌ها در سهیلیه کرج خاطرنشان کرد: قیمت کل خانه باغ‌های آماده حدود ۱۲۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان است که البته این خانه باغ‌ها از امکانات تفریحی مثل استخر بهره مند هستند و آب، برق، گاز و تلفن برای این واحدها فراهم شده است.وی درباره اینکه خریداران یک خانه باغ آماده را خریداری کنند بیشتر به نفع شان است یا اینکه زمینی را خریداری و خود اقدام به ساخت کنند ؟ اذعان کرد: کمترین و بیشترین قیمت هر متر مربع زمین مسکونی در شهرک زعفرانیه واقع در سهیلیه بین ۲۰ هزار تا ۶۰ هزار تومان پیشنهاد می‌شود و در این محله نزدیک به ۸۰ درصد زمین‌ها ۱۰۰۰ متر، ۱۰ درصد نیز ۱۵۰۰ متر و ۱۰ درصد زمین‌ها بین ۱۲۰۰ متر تا ۲۰۰۰ متر مربع قطعه بندی شده‌اند همچنین هزینه ساخت بر اساس هر متر مربع بنا محاسبه می‌شود. برای مثال اگر خریدار یک قطعه زمین ۱۰۰۰ متری در شهرک زعفرانیه بخواهد ۱۰۰ متر بنا بسازد حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان (این قیمت می‌تواند بیشتر هم تعیین شود) برای هر متر مربع باید هزینه کند.

این مشاور املاک افزود: به خاطر هزینه خرید زمین وساخت، نزدیک به ۸۰ درصد از سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند خانه باغ خود را شخصا بسازند تا اینکه آن را آماده خریداری کنند.

نظرات کاربران

برچسب‌ها