بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تـفـاوت بـیـن قـیـمـتـها و وعـده‌هـا در بازار مسکن تهران

کد خبر: 22594
دوشنبه 12 دی 1390 ساعت 8:49
نمایش: 31

http://www.bananews.ir/بررسی‌ها در بازار خرید و فروش مسکن درحالی نشان از روند روبه‌رشد قیمت‌ها به ویژه در مورد واحد‌های با متراژ پایین دارد که وزیر راه و شهرسازی چندی پیش اعلام کرد که تا پایان سال هیچ‌گونه شوک قیمتی در این بخش نخواهیم داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بررسی قیمت‌ها در بازار نشان می‌دهد همچنان تقاضا برای واحد‌های کوچک موجود در بازار بیشتر است و ظاهرا این تقاضا موجب افزایش قیمت این واحد‌ها شده است.

بر این اساس، قیمت یک واحد ۳۵ متری در محدوده‌ی نواب با پارکینگ و انباری متری یک میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است. چنین واحدی در محدوده‌ی خیابان اسکندری با قیمت متری یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و در منطقه خیابان جیحون محدوده دامپزشکی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه شده است. این در حالی است که تا چندی پیش قیمت چنین واخد‌هایی حداکثر متری یک میلیون و پانصد هزار تومان بود.

در منطقه شهران یک واحد ۴۵ متری، متری دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در محدوده‌ی سهروردی واحدی با ۴۲ متر مساحت که دارای پارکینگ و آسانسور است، متری سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. همچنین در منطقه‌ی پیروزی یک واحد آپارتمان ۴۴ متری که ۱۲ سال عمر دارد، با قیمت متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

یک آپارتمان ۷ ساله، ۴۶ متری، در محدوده‌ی چهار راه لشگر، متری یک میلیون و ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد درحالی‌که در محدوده‌ی اقدسیه یک واحد ۴۸ متری، با قیمت متر سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در محدوده‌ی گیشا یک واحد ۵۵ متری، با قیمت متری سه میلیون تومان به فروش می‌رسند.

در منطقه‌ی قیطریه نیز قیمت یک واحد ۵۸ متری، ۲۰۹ میلیون تومان و یا حدودا متری سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده و این درحالی است که چنین واحدی در منطقه‌ی افسریه با قیمت متری یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عرضه شده است.

در محدوده بلوار فردوس نیز یک واحد آپارتمان ۶۷ متری نوساز با قیمت متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و واحدی ۶۵ متری با پنج سال عمر، دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به علاوه درحالی در منطقه‌ی ستارخان ۷۰ متر آپارتمان با پارکینگ و انباری متری دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و در شهرری واحدی با همین متراژ، متری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که چنین واحدی در محدوده‌ی خیابان هلال‌احمر متری یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه شده است.

براساس این گزارش، یک واحد ۷۰ متری در میدان کتاب سعادت‌آباد، متری دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و در منطقه‌ی گیشا دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و یک واحد ۷۵ متری، در منطقه‌ی پاسداران با یک سال عمر، متری چهار میلیون تومان عرضه شده است.

در خیابان ولیعصر محدوده‌ی خیابان زرتشت نیز یک واحد ۸۰ متری نوساز، با قیمت متری دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در محدوده‌ی خیابان نیرو هوایی پیروزی متری دو میلیون و ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین در منطقه‌ ونک شیخ بهایی یک واحد ۸۵ متری با قیمت ۳۵۷ میلیون معادل متری چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، در منطقه‌ی سهروردی شمالی، آپارتمانی ۸۵ متری با عمر ۱۰ سال، متری دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، و آپارتمانی ۸۴ متری در منطقه‌ی خیابان کارون متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، و چنین واحدی در منطقه فردوس غرب متری دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و در خیابان میرداماد متری سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

بر این اساس یک واحد ۹۰ متری نوساز در محدوده‌ی شاهین شمالی جنت آباد، متری دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، در منطقه‌ی نیاوران متری چهارمیلیون و ۷۵۰ هزار تومان، در محدوده‌ی سهروردی متری سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در منطقه‌ی فاطمی متری دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.

همچنین واحدی ۱۰۰ متری در منطقه‌ نبرد متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، در منطقه‌ی قلهک متری سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، و در آیت‌ا... کاشانی متری دو میلیون تومان به فروش می‌رسد.

براساس این گزارش، طبق روال قدیمی بازار مسکن قیمت واحد‌های کوچک‌تر بالاتر است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که تقاضا برای واحد‌های کوچک بیشتر بوده و همچنین افزایش قیمت این واحد‌ها نسبت به واحد‌های بزرگتر محسوس‌تر است. از سوی دیگر تعداد ۷۴ هزار و ۱۷۴ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در بهار ۹۰ صادر شده است که این عدد نسبت به فصل گذشته حدود ۲۲ و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۴٫۲ درصد کاهش داشته است و در صورتی که این روند ادامه یابد، با توجه به تقاضای بسیار زیاد برای این کالای حیاتی به نظر می‌رسد که قیمت مسکن که اکنون برای جهش خیز برداشته است، دچار رشد شود.

این در حالی است که برخی کارشناسان این بخش معتقدند قیمت ملک از ابتدای سال تاکنون از افزایش ۳۵ درصدی برخوردار شده است و ‌به‌نظر می‌رسد تا پایان سال قیمت‌ها حدود ۲۵ درصد بالا برود.

بر اساس این گزارش، اگرچه بنا به اعلام کارشناسان با نوسان موجود در بازارهای ارز و سکه سرمایه‌ها به سمت این بازارها سرازیر شده‌اند و پس از بازگشت ثبات، مجددا به بخش مسکن بازمی‌گردند و افزایش قیمت‌ها را رقم خواهند زد اما مانند سایر کشورها مسکن باید کالای مصرفی باشد و سرمایه‌ای بودن آن دلیل بر بیماری اقتصاد است زیرا مردم به‌جای سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر تولیدی برای حفظ ارزش پول و سرمایه‌ی خود ناچار به سرمایه‌گذاری در زمین می‌شوند.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها