بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 29، تیر، 1397 | Friday، 20 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ماجرای ارزان‌ترین واحد مسکونی در تهران

کد خبر: 24620
سه شنبه 25 بهمن 1390 ساعت 7:16
نمایش: 11

http://www.bananews.ir/در یک هفته گذشته ارزان‌ترین معامله مسکن در تهران متعلق به یک واحد مسکونی ۳۵ متری در خیابان هنگام(شرق تهران) بوده که متر مربعی ۸۶۰ هزار تومان به بازار خرید عرضه شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این واحد البته فاقد پارکینگ و انباری است و امکانات معرفی شده در فایل فروش این واحد نشان می‌دهد که سازنده تامین برخی تجهیزات داخلی واحد را بر عهده خریدار گذاشته است. طبق اعلام سامانه مجازی معاملات مسکن (ایران فایل)، یکی دیگر از دلایل ارزان قیمت بودن این واحد فروش قولنامه‌ای ملک معرفی شده است.

همچنین روز گذشته یکی از ارزان ترین واحدهای مسکونی فروشی در تهران متعلق به یک واحد نقلی در خیابان شریعتی بود.

در بازار مسکن محدوده خیابان شریعتی، مالکی واحد خود را به پایین‌ترین قیمت برای فروش به بازار پیشنهاد کرد؛ زیرا قیمت هر متر واحد ۴۰ متر مربعی خود را یک میلیون تومان پیشنهاد کرده بود.

این واحد ۲۵ سال ساخت و از سند قولنامه‌ای برخوردار است، اما با این حال ارزش منصفانه این واحد بین یک میلیون و ۵۷۰ هزار تا ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان پیش‌بینی می‌شود.

همچنین فروشنده یک واحد مسکونی ۱۲ سال ساخت با متراژ ۳۶ متر مربع، در خیابان قصرالدشت قیمت هر متر مربع واحدش را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام و تاکید کرده بود که شرایط فروش به نفع خریدار است؛ زیرا واحد مذکور از ۱۰ میلیون تومان وام بهره مند است و از طرف دیگر به ارزش ۱۳ میلیون تومان هم در رهن مستاجر می‌باشد؛ به همین خاطر در زمان خرید ، متقاضی کافی است تنها ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را برای خرید این ملک پرداخت کند.

دنیای اقتصاد

نظرات کاربران

برچسب‌ها