یکشنبه، 26، خرداد، 1398 | Sunday، 16 June، 2019

اجرای برنامه های گسترده درختکاری در هفته منابع طبیعی در شوشتر

کد خبر: 109204
یکشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 7:0
نمایش: 72

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - برنامه های هفته منابع طبیعی باکاشت ده ها اصله نهال دردانشگاه پیام نور شوشتر آغاز گردید .

درمراسم امسال که در دانشگاه پیام نور شوشتر و با مشارکت ادارات و دستگاه های اجرایی و عموم مردم  شهرستان برگزار گردید علاوه برمسئولین برخی ازادارات، انجمن های محیط زیستی طبیعت دوستان سبزوزیبا، پویندگان محیط زیست و هواداران کارون زلال شوشتر نیز شرکت داشتند .

در این مراسم محمدحسن کجبافی معاون فرماندار شوشتر با اشاره به بارش های امسال و لطف الهی اظهار امیداری کرد که تخریب های محیط زیست ناشی ازخشکسالی های های گذشته جبران شود .

وی ادامه داد: باید به درختکاری و گسترش فضای سبز اهتمام ویژه ای داشته باشیم و به گونه ای رفتار کنیم که مطابق اشعار وکتاب هایی که در گذشته درخصوص سرسبزی شوشتر منتشر شده، امروز هم تلاش کنیم چنین فضایی را دوباره به وجود آوریم .

نظری، رئیس اداره منابع طبیعی شوشتر، هم بااشاره به اجرای طرح جنگلداری دولتی به مساحت ۷۰ هکتار درحوزه آبخیز آبگنجی گفت: احیای بیشه سردارآباد به مساحت ۶ هکتار هم انجام گرفته است .

وی ادامه داد: امسال بیش از ۱۶ هزار و دویست اصله نهال درجهت اجرای مصوبات ستادسبزشهرستان، تامین شده است .

رئیس منابع طبیعی شوشتر ازکاشت ۴۲ هزار اصله نهال مرتعی و بوته کاری، کپه کاری، بذرپاشی، ذخیره نزولات همراه با بذرپاشی و قرق مراتع جمعاً به میزان ۱۳۱۷ هکتار در سال ۹۷ خبر داد و گفت: در بخش جنگل ، مرتع وحفاظت ۲۱۶ نفر ایجاد اشتغال مستقیم صورت گرفته که همگی از نیروهای بومی شهرستان می باشند .

گفتنی است، با آغاز هفته منابع طبیعی و در روز درختکاری، توزیع ۱۰۰۰ اصله نهال رایگان توسط شهرداری شوشتر دربین شهروندان و فعالیت‌های گسترده ای در سطح شهرستان، شهرهای اقماری، روستاها، مدارس و مراکز آموزشی، خدماتی و صنعتی شوشتر با کاشت نهال و انجام برنامه های نمادین اجرا و در طول هفته نیز ادامه خواهد داشت .

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی