چهارشنبه، 2، مرداد، 1398 | Wednesday، 24 July، 2019

قدردانی از دادستان نهاوند برای توجه جدی به اصل پنجاهم قانون اساسی

کد خبر: 109523
سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 6:0
نمایش: 107

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان بر این اساس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با اهدای لوح سپاس و تصویری از حیات وحش طبیعی استان همدان از دادستان دادسرای عمومی انقلاب نهاوند تجلیل کرد.
عادل عربی با بیان اصل ۵۰ قانون اساسی گفت: در جمهوری اسلامی، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی میشود. از این رو فعالیت‌های اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند، ممنوع است.
عربی ادامه داد: حفاظت از طبیعت و ارتقای محیط زیست نشانه احترام به ارزش های حیاتی است  که خداوند بزرگ در اختیار انسان ها قرار داده است و این امر جز با تلاش و مشارکت، فرهنگ سازی و احساس مسئول عمیق، همدلی، همفکری و کوشش تمامی دوستداران محیط زیست در عرصه های گوناگون محقق نخواهد شد.
وی بیان کرد: آب و خاک ایران اسلامی تلاش ها و کوشش ها و حمایت های ارزشمند شما را در ارتباط با پاسداری از مواهب الهی و داشتن محیط زیستی عاری از آلودگی های زیست محیطی و جلوگیری از تخریب های غیر قابل جبران به یاد خواهد داشت.
عربی در ادامه از تلاش ها، مساعدت ها و حمایت های صادقانه و پشتوانه از محیط زیست، دادستان دادسرای عمومی انقلاب نهاوند قدردانی کرد.
دادستان نهاوند نیز با قدردانی از رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: این اداره از جمله ادارات نادری است که در حوزه حقوق عمومی ورود جدی پیدا کرده و بدون ملاحظه افراد و شخصیت ها از حقوق عمومی پاسداری می کند.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی