سه شنبه، 6، فروردین، 1398 | Tuesday، 26 March، 2019

امضای تفاهم نامه سازمان محیط زیست با شورای عالی استان‌ها

کد خبر: 88973
یکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 12:59
نمایش: 47

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، در هشتمین اجلاس شورای عالی استان ها، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها و عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست توافق نامه‌ای را در ۶ ماده به منظور جلب مشارکت‌های مردمی، پرهیز از انجام موازی کاری و حفظ سرمایه‌های عمومی در جهت تضمین حقوق محیط زیست برای آیندگان امضا کردند.

بر اساس این توافق نامه استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و همکاری‌های دو جانبه برای افزایش حفاظت از محیط زیست صورت خواهد گرفت.

همچنین ارائه برنامه‌های دراز مدت برای حفاظت از تنوع زیستی در زمینه آب ،هوا، خاک و پسماند در همه سطوح، تشکیل کمیته محیط زیست در شورای عالی استان‌ها و همکاری در امر آموزش به شهروندان و روستاییان از جمله بند‌های این توافق نامه است.

سازمان حفاظت از محیط زیست و شورای عالی استان‌ها همچنین توافق کردند تا بر عملیات رفع آلودگی‌های زیست محیطی در محدوده شهر‌ها و روستا‌ها نظارت بیشتری صورت گیرد و به منظور کاهش آلایندگی‌ها و پیشگیری از آلودگی آب‌ها نیز برنامه‌ریزی مشترکی داشته باشند.

دو طرف در بند‌های دیگر این توافق نامه بر مبارزه با آلودگی صوتی در شهر‌ها و روستا‌ها و نظارت و هماهنگی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی همچنین بر حسن و چگونگی اجرای این توافق نامه نیز تاکید کردند.

بر اساس موافقت صورت گرفته این سند به مدت ۳ سال قابل اجرا خواهد بود و با توافق طرفین برای دوره‌های بعدی تمدید خواهد شد.

لینک اصل محتوا در سازمان حفاظت محیط زیست

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی