شنبه، 29، تیر، 1398 | Saturday، 20 July، 2019

حفظ محیط زیست از مصادیق معروف است

کد خبر: 92026
یکشنبه 25 شهریور 1397 ساعت 15:59
نمایش: 66

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان، عادل عربی با تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: مردم در هیات های عزاداری، تکایا، مساجد و حسینیه ها هرچه بیشتر و بهتر نسبت به حفظ سلامت عمومی جامعه و پاکیزگی محیط زیست اهتمام داشته باشند.
وی با اشاره به جایگاه ارزشمند محیط زیست در آموزه های دینی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عزاداران حسینی در ایام محرم و صفر تاکید کرد: مسوولین هیات های مذهبی، خطبا و مداحان، ائمه جمعه و جماعات و همچنین تشکل های مردم نهاد می توانند در فرهنگسازی زیست محیطی در جامعه نقش بسزایی داشته باشند.
عربی با بیان اینکه در ایام محرم و صفر حجم زیادی از نذورات در ظروف یکبار مصرف توزیع می شود، بر ضرورت استفاده از ظروف سنتی چند بار مصرف یا ظروف گیاهی و آلومینیومی به جای ظروف پلاستیکی تاکید کرد .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان افزود: ظروف پلاستیکی علاوه بر آلودگی گسترده محیط زیست و صدها سال ماندگاری در طبیعت، در تماس با غذا و نوشیدنی گرم، مواد بسیار مضری تولید می کند که برای سلامت شهروندان خطرناک است.
وی از عموم مردم و ایستگاه های صلواتی درخواست کرد که اگر نذورات خود را در ظروف یکبار مصرف توزیع می کنند، حتما با قراردادن سطل و کیسه های زباله از رهاسازی پسماندها در سطح شهرجلوگیری کنند.
عربی از تمام دستگاه های اجرایی مرتبط دعوت نمود تا در این ایام با برنامه ریزی ویژه ای برای فرهنگسازی و پیشگیری از تخریب محیط زیست وارد عمل شوند.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی