یکشنبه، 5، خرداد، 1398 | Sunday، 26 May، 2019

دستگیری پنج شکارچی متخلف بهمراه لاشه دو راس کل و بز در شهرستان کوثر اردبیل

کد خبر: 93167
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 10:59
نمایش: 57

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل، رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت : مصادف با ظهر روز عاشورای حسینی محیط بانان این اداره در حین اجرای گشت و کنترل در زیستگاه های منطقه شکار ممنوع دربند مشکول با دریافت گزارشی مبنی بر شنیده شدن صدای تیراندازی و تردد خودروی مشکوک در یکی از زیستگاه های کل و بز وحشی، بلافاصله به منطقه اعزام شدند.

مهدی کسایی افزود: محیط بانان با حضور نامحسوس در منطقه و دوربین کشی دیواره های صخره حاشیه رودخانه قزل اوزن موفق به مشاهده و شناسایی پنج نفر شکارچی غیرمجاز شدند.

وی افزود: با تعقیب متخلفین که در حال عبور از عرض رودخانه قزل اوزن و حمل دو لاشه بز کوهی بودند و اطمینان از محل استقرار آنان در کلبه یکی از باغات محل، طی تماس تلفنی با قاضی کشیک شهرستان و هماهنگی های لازم با پاسگاه نیروی انتظامی فیروزآباد، اقدام به ورود به باغ و کلبه مورد نظر گردید و هر پنج نفر متخلف در حین سلاخی لاشه بزهای وحشی شکار شده دستگیر ، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی افزود: از متخلفین لاشه یک راس بز کوهی ماده بالغ ، یک راس بزکوهی نابالغ متولد امسال، دوکوله پشتی ، پنج دستگاه موبایل ، یک اسلحه شکاری ، سه عدد فشنگ ساچمه زنی کشف و به همراه خودروی آنان به دستور مقام قضائی توقیف گردید.

رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر در پایان گفت : محیط بانان به محض دریافت گزارش و استقرار در نزدیکی محل زیستگاه کل و بز وحشی، اقدام به فیلم برداری و مستندسازی تمامی حرکات و اقدامات شکارچیان را نموده اند و تمامی مستندات ضبط شده بصورت لوح فشرده ضمیمه پرونده متخلفین شد.

منطقه شکار ممنوع دربند مشکول به وسعت ۳۰۰۰۰ هکتار در جنوب شهرستان کوثر واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالاست.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی