بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، 20، آذر، 1397 | Tuesday، 11 December، 2018

همتی در نشست آب،معدن و محیط زیست درخواف تاکید کرد: صنایع و معادن سنگان خواف،باید طبق برنامه های مدیریت زیست محیطی عمل کنند

کد خبر: 93493
شنبه 7 مهر 1397 ساعت 14:59
نمایش: 27

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در نشستی که به ریاست معاونت قضایی دادگستری استان در شهرستان خواف برگزار شد، بر ارائه برنامه جامع ارزیابی زیست محیطی صنایع و معادن منطقه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خرسان رضوی،تورج همتی دراین نشست که با حضور معاون قضایی دادگستری استان و مدیران کل جهاد کشاورزی، آب منطقه ای،صنعت ،معدن وتجارت و دفتر امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در محل شرکت نوسازی معاون و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) درخواف و با دستور کار آب،معدن و محیط زیست برگزار شد، عنوان داشت : برای رفع چالش های کمبود آب و مشکلات زیست محیطی در منطقه ارائه یک برنامه جامع زیست محیطی از سوی معادن پلاسری و توده ای یک الزام است و همه صاحبان صنایع و معادن مربوطه لازم است دراسرع وقت در راستای رفع مغایرت های زیست محیطی و رعایت اصول و موازین زیست محیطی و بهداشتی گام های موثری درجهت بهبود شرایط زیست محیطی منطقه بردارند.

وی به مشکلات زیست محیطی حاصل از بروز پدیده گرد و غبار اشاره کرد و تصریح کرد: لازم است تمامی جاده ها و مسیر های دسترسی  معادن و صنایع منطقه آسفالت و یا مالچ پاشی شوند.

این مقام مسئول همچنین به مدیریت غیر اصولی پساب های صنایع فولادی منطقه اشاره کرد و افزود: مدیریت پساب ها و موضوع بازچرخانی آب برای صنایع آب بر یک التزام محیط زیستی است و لازم است با توجه به کمبود آب منطقه و افت شدید سطح آبهای زیر زمینی به این مهم توجه شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان درادامه این نشست که با حضور دادستان و ریاست دادگستری خواف،سرپرست فرمانداری ،فرمانده نیروی انتظامی و فرماندهی سپاه شهرستان و با هدف چاره اندیشی درخصوص نگرانی آلودگی آبهای زیر زمینی و معضل کمبود شدید آبهای کشاورزی و... برگزار شد،به موضوع استقرار شهرک گلخانه ای و استقرار تجهیزات شیرین کننده آب جهت انتقال آب به صنایع فولادی اشاراتی کرد و افزود: با توجه به اینکه حفظ محیط زیست و سلامت مردم درمنطقه سالها مغفول مانده است ،تسریع در رفع چالش های موجود درحوزه محیط زیست منطقه یک ضرورت است و دراین خصوص از ورود دستگاه قضایی به موضوع سپاسگزاری نمود.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

نظرات کاربران