چهارشنبه، 29، خرداد، 1398 | Wednesday، 19 June، 2019

پرورش بی مهرگان تنها با مجوز محیط زیست امکان پذیر است

کد خبر: 93715
یکشنبه 8 مهر 1397 ساعت 16:59
نمایش: 52

به گزارش روابط عمومی ادراه کل حفاظت محیط زیست استان همدان مهدی صفی خانی گفت: نظر به افزایش درخواست های مربوط به فعالیت های مرتبط با انواع بی مهرگان و اقدامات غیر قانونی در خصوص این گونه از جانداران و همچنین با توجه به آسیب هایی که این گونه اقدامات می توانند به تنوع زیستی کشور وارد نماید، لذا مستند به ماده ۸ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ، اینگونه اقدامات از این پس با حساسیت مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.
وی ادامه داد: در زمینه فعالیت هایی مانند تکثیر و پرورش، سم گیری، صادرات و سایر فعالیت های مرتبط با بی مهرگان و همچنین برخی مهره داران مانند انواع گونه های قورباغه بومی ایران، فعلابه صورت کاملاً محدود صرفاً درخواست های اشخاصی که به همه لحاظ از جمله دراختیار داشتن زمین شخصی و عدم استفاده از امکانات دولتی جهت بی مهرگانی نظیر زالو،عقرب، ملخ، جیرجیرک و... و همچنین قورباغه بررسی واقدام می گردد.
صفی خانی افزود: با هماهنگی و همکاری افراد مطلع و دستگاه های ذیربط، نسبت به شناسایی کانون های آموزش تکثیر وپرورش و سم گیری که به صورت غیرقانونی در سطح استان فعالیت می نمایند اقدام و مورد پیگرد قانونی قرار خواهیم داد.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی