دوشنبه، 30، اردیبهشت، 1398 | Monday، 20 May، 2019

اختصاص بیست و یکمین برنامه زنگ آموزش به موضوع امنیت کودکانه

کد خبر: 93721
یکشنبه 8 مهر 1397 ساعت 16:59
نمایش: 46

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، مدیرکل دفتر آموزش محیط‌زیست در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، محمد شهبازی فرد، روان شناس و عضو سازمان نظام روان شناسی جمهوری اسلامی ایران ، مبحث " امنیت کودکانه " را تشریح می کند .

آرش یوسفی با اعلام این مطلب افزود: موضوع این مبحث آموزشی، عمومی بوده و در نظر داریم تا با نیازسنجی از همکاران سازمان، مباحث عمومی بیشتری را در کنار دوره های اختصاصی در قالب زنگ آموزش، برنامه ریزی و اجرا کنیم.

یوسفی گفت: کودک ان و نوجوانان، برای اینکه بتوانند از خود در برابر آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر مراقبت کنند باید قادر باشند مهارت‌های خودمراقبتی مربوط به سن خود را یاد گرفته و آنها را در مواقع لزوم بکار بگیرند.

وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی به شناسایی عوامل تهدید کننده کودکان، راهکارهای مراقبتی حین وقوع مخاطرات و نیز اقدامات لازم در صورت وقوع مخاطرات جسمی، جنسی و روانی کودکان پرداخته می شود.

یوسفی با اشاره به سهم جمعیت ۳۰ درصدی کودکان و نوجوانان از جمعیت کل کشور، با مهم ارزیابی کردن این برنامه زنگ آموزش گفت: این کارگاه آموزشی به ما می آموزد که چگونه خطراتی را که در کمین بچه‌هاست با زبانی قابل فهم برای آن ها توضیح دهیم و در فواصل مختلف، آموزش هایی را به صورت مراقبتی و عملیاتی به آنها داده و به اتفاق آنها را مرور نماییم.

مدیر کل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست افزود: کودکان و نوجوانان مهم ترین سرمایه های جامعه هستند و آینده کشور دست آنهاست و امید داریم که برگزاری کارگاه ها و جلسات آموزشی از این دست گام موثری باشد در جهت حفظ سلامت جسمی و روانی کودکان سرزمین عزیزمان باشد.

لینک اصل محتوا در سازمان حفاظت محیط زیست

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی