چهارشنبه، 29، خرداد، 1398 | Wednesday، 19 June، 2019

دستگیری یک متخلف شکار وصید در چادگان

کد خبر: 94067
سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 4:59
نمایش: 52

دستگیری دو متخلف شکار وصید در چادگان

دو متخلف شکار وصید در شهرستان چادگان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش"پارما" مجتبی حاجتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان در این باره گفت: طی گشت و کنترل و دودبین کشی مامورین اجرایی این اداره از مناطق آزاد شهرستان چادگان( زیستگاههای کبک) متوجه حضور دو نفر در ارتفاعات پرمه ها شدند که ضمن دوربین کشی و بررسی مشخص شد یکی از افراد حامل یک قبضه سلاح شکاری است.

وی گفت: محیط بانان برای دستگیری متخلفان عازم ارتفاعات منطقه شده و بعد از حدود ۳ ساعت کوهنوردی طی یک عملیات غافلگیری و قبل از هر گونه شکار موفق به دستگیری متخلفان شدند.

وی افزود: از متخلفین یک قبضه اسلحه دو لول ساچمه زنی کالیبر ۱۲ به همراه تعداد ۵ عدد فشنگ ساچمه و ادوات شکار کشف و ضبط و صورتجلسه گردید . مراتب جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شدند.

شکار و اقدام شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط متخلفان جُرم و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است .

تحصیل نکردن پروانه و اقدام به شروع شکار در زیستگاه های حیات وحش جُرم محسوب می شود و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، قابل تعقیب و مجازات است .

بر اساس قانون، هر کس به طور غیرمجاز سلاح شکاری یا مهمات آن را خریداری، نگهداری یا حمل کند به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه یا پرداخت جزای نقدی تا سقف ۲۰ میلیون ریال محکوم و اقلام کشف شده نیز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می‌شود.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی