چهارشنبه، 29، خرداد، 1398 | Wednesday، 19 June، 2019

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی دردیدار با فرماندار خلیل آباد عنوان کرد :فکر محیط زیست ستیزی باید از بین برود

کد خبر: 94084
سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 5:59
نمایش: 46

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه سهم خراسان رضوی در مباحث یوزپلنگ آسیایی مغفول مانده است، گفت: تفکر محیط زیست ستیزی باید از بین برود و این نیازمند مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد است .

تورج همتی  در دیدار با فرماندار خلیل آباد اظهار داشت : سهم استان خراسان رضوی در مباحث مربوط به یوزپلنگ آسیایی مغفول مانده، در صورتی که شواهد و علائم وجود آن هست .

وی با بیان اینکه حیات وحش یکی از سرمایه های منطقه است و این سرمایه به درد نسل های آینده می خورد، خاطرنشان کرد: هر کدام از گونه های محیط زیستی از بین بروند مطمئناً یک سرمایه ارزشمند را از دست داده ایم .

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تفکر محیط زیست ستیزی باید از بین برود و این نیازمند مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد است، تصریح کرد: مدیران موظف هستند در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلامات و مراجعات را بدهند و در راستای توسعه حرکت کنند .

وی با اشاره به اینکه اقتصاد سبز از محیط زیست شکل می گیرد و محور آن بازیافت و بازچرخانی است، اذعان کرد: در خصوص مدیریت پسماند و زباله های منطقه ترشیز باید یک مرکز منطقه ای بازیافت زباله شکل گیرد .

همتی با تاکید بر اینکه کشاورزی منطقه با استخدام فناوری های جدید باید به سمت کشاورزی حفاظتی، پایدار و محیط زیست محور پیش رود و از هدر رفت آب جلوگیری شود، عنوان کرد: نود درصد آب کشور در حوزه کشاورزی مصرف می شود و این نشان دهنده این است که نتوانستیم در این حوزه انقلابی ایجاد کنیم .

فرهنگ‌سازی از مهم‌ترین راه‌های حفاظت محیط زیست است

مجتبی شاکری، با بیان اینکه نگاه دولت به محیط زیست نگاه ویژه ای است، اظهار داشت: اقتصاد شهرستان مبتنی بر کشاورزی است و به همین منظور محیط زیست سالم تری نسبت به برخی شهرها دارد .

وی با تاکید بر اینکه اجرای هر گونه پروژه ای در شهرستان باید پیوست محیط زیستی داشته باشد، خاطرنشان کرد: طبق قانون و شاخصه های زیست محیطی در راستای حفظ محیط زیست تلاش شود و پاسخ به استعلام ها باید با سرعت بیشتری انجام گیرد .

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه مردم و خیرین باید به کمک محیط زیست بیایند، تصریح کرد: با توجه به اینکه منطقه خلیل آباد بر پایه کشاورزی و دامداری است باید نگاه مثبتی در راه اندازی دامداری ها یا مجتمع های دامداری در راستای ایجاد اشتغال وجود داشته باشد .

وی با اشاره به اینکه شهرستان خلیل آباد دارای زیستگاه های با ارزشی است، اذعان کرد: عدم وجود ساختمان اداری، کمبود نیروی انسانی، تجهیزات و پایین بودن اعتبارات جاری وعمرانی محیط زیست از مشکلات محیط زیست این شهرستان است .

شاکری همچنین در ادامه فرهنگ‌سازی را یکی از مهم‌ترین راه‌های حفاظت از محیط زیست برشمرد و عنوان کرد: با تربیت نیروی انسانی علاقه‌مند به مباحث زیست محیطی می‌توانیم در آینده شاهد یک محیط زیست پویا و سالم باشیم .

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی