بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، 27، آذر، 1397 | Tuesday، 18 December، 2018

برگزاری دوره آموزشی تهدیدات سایبری و پدافند زیستی در محیط زیست همدان

کد خبر: 98233
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 5:59
نمایش: 38

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، در این دوره آموزشی هفتاد نفر از پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست و بسیج کارکنان ادارات و سازمانهای انصارالحسین (ع) و فرماندهان پایگاه ها و اعضای فعال بسیج حضور داشتند.
رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در ابتدای این دوره آموزشی بیان کرد: برگزاری دوره پدافند زیستی با توجه به ضرورت افزایش آگاهی بیشتر عوامل اجرایی و کارشناسان دستگاههای مختلف استان در برابر تهدیدات بیوتروریسم و زیستی وشیمیایی برنامه ریزی شد.
عباس ایزدی عنوان کرد: در این کارگاه روشهای بیوتروریسم از طریق باکتری ، قارچ و ویروس و سم که با هدف آلوده نمودن انسان و گیاهان و در نهایت محصولات غذایی برای شرکت کنندگان تشریح شد و لزوم آمادگی و هوشیاری در برابر توطئه دشمن در این زمینه مورد تاکید قرار گرفت.
وی اظهار کرد : در دوره تهددیدات سایبری، شرکت کنندگان دانش و مهارت لازم جهت حفاظت از اطلاعات فردی و کلیه تهدیدات موجود در زمینه امنیت اطلاعات که مربوط به هویت افراد و کارتهای اعتباری و همچنین رعایت مسائل فیزیکی می باشد را کسب کردند.
وی در ادامه از مباحث مطرح شده در این دوره که اشکال مختلف تهدید سایبری همانند ابعاد فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و....را در برمی گیرد سخن گفت و اضافه کرد: هدف از برگزاری این دوره آمادگی هرچه بیشتر ، جهت کاهش تهدیدات در این حوزه ها می باشد.
گفتنی است دکتر نوروزی و دکتر میرابیان تدریس این دوره آموزشی را بر عهده داشتند.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

نظرات کاربران