سه شنبه، 31، اردیبهشت، 1398 | Tuesday، 21 May، 2019

روی پسماندهای خروجی واحدهای تولیدی ملایر نظارت شود

کد خبر: 98461
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 23:0
نمایش: 68


به گزارش ایسنا، منطقه همدان، باب‌اله فتحی دوشنبه ۱۲ آذر در کارگروه پسماند شهرستان ملایر، افزود: حفظ و احترام به محیط‌ زیست را باید به‌ صورت فرهنگ درآوریم و همه اقشار جامعه را با اهمیت محیط‌ زیست آشنا کنیم.
وی با بیان اینکه محیط‌ زیست نعمت ارزشمندی است که باید حفظ و به‌ درستی به آیندگان منتقل شود، عنوان کرد: شهرستان ملایر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی دارد که باید از آنها استفاده شود.
فتحی خاطرنشان کرد: همدان و ملایر به‌عنوان شهرستان‌های معین دفع پسماندها در استان معرفی شده‌اند و درحال پیگیری احداث کارخانه بازیافت از زباله‌ها توسط بخش خصوصی هستیم.
وی تصریح کرد: همه بیمارستان‌های ملایر مجهز به دستگاه بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی هستند و در این زمینه در بیمارستان‌ها مشکلی وجود ندارد.
فرماندار ملایر تاکید کرد: باید آموزش افرادی که با زباله‌ها و پسماندها در ارتباط هستند را جدی‌تر بگیریم و در این زمینه آگاه‌سازی‌های لازم صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه حفاظت و اهمیت دادن به محیط‌زیست وظیفه دستگاه خاصی نیست بلکه این وظیفه همه دستگاه‌ها و آحاد مردم است، ادامه داد: آموزش به ‌عنوان محور کارهاست و باید آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی لازم را در کلاس‌های آموزشی به اقشار مختلف مردم داشته باشم.
فتحی با اشاره به اینکه اگر قوانین و مقررات به ‌درستی رعایت شود و همه بر این اصل پافشاری کنیم به طور قطع مشکلات کمتر می‌شود، گفت: زباله‌ها یکی از مهمترین عوامل تهدید محیط‌ زیست به شمار می‌روند و دهیاران می‌‌توانند در انتقال و دفع بهداشتی زباله‌ها در روستاها نقش موثری داشته باشند.
http://hamedan.isna.ir/default.aspx?NSID=۵&SSLID=۴۶&NID=۵۸۴۰۲

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی