بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 27، مرداد، 1397 | Saturday، 18 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

الگوی پایدار منجر به وارونگی هوا ، تا روز جمعه ادامه دارد

کد خبر: 21627
چهارشنبه 23 آذر 1390 ساعت 11:50
نمایش: 11

http://www.bananews.ir/کارشناس سازمان هواشناسی گفت: الگویی پایدارکه منجر به پدیده وارونگی هوا و آلودگی در کلان شهرهایی از جمله تهران شده تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  پرویز رضا زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه الگوی پایداری هوا درهفته جاری نیز ادامه دارد، افزود: شرایط پایداری هوا در هفته جاری نسبت به هفته قبل بسیار ضعیف تر است با این حال انتظار داریم وضعیت بهتر شود.

وی با بیان اینکه میزان پایداری هوا طی هفته گذشته از نظر درجه بندی قوی بود، افزود: خوشبختانه با توجه به فعال نبودن چشمه های آلاینده( ترافیک ،کارخانجات)، شرایط کلان شهرهای کشور از جمله تهران به بحران نرسید.

رضا زاده ادامه داد: این شرایط از بعد از ظهر روز جمعه و روز شنبه آینده دچار وقفه شده و وضعیت هوای تهران کمی بهبود خواهد یافت.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی هفته گذشته تعطیلات باعث شد چشمه های آلاینده هوای کلانشهرها از جمله ترافیک و کارخانجات تقریبا خاموش باشد، اظهار داشت: روز شنبه و همزمان با اتمام تعطیلات منابع آلاینده فعال شده و میزان آن در تهران و سایر کلان شهرها افزایش یافت.

رضا زاده تصریح کرد: پایداری هوا به تنهایی ایجاد آلودگی نمی کند بلکه وجود منابع آلاینده است که منجر به بروز آلودگی در کلانشهرهایی همچون تهران می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود الگوی ناپایدار به کشورخبر داد و گفت: این الگوی ناپایدارکه روز جمعه و شنبه وارد کشورمی شود، ضعیف بوده و تنها اثر آن این است که وضعیت آلودگی کمی بهبود خواهد یافت.

وی همچنین درباره بروز پدیده گرد و غبار در مناطق غربی کشورمان نیز گفت: شرایط موجود در این مناطق طی روزهای آتی شبیه روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری نخواهد بود و وضعیت این مناطق از نظر وجود ریزگردها بهتر خواهد شد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها