بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مرگ پرندگان مهاجر درپی فرود اشتباهی بر زمین بتونی

کد خبر: 21706
شنبه 26 آذر 1390 ساعت 9:22
نمایش: 8

http://www.bananews.ir/هزاران پرنده مهاجر در هفته جاری ظاهرا زمین‌های آبی‌رنگ پارکینگی را به جای آبگیر و برکه اشتباه گرفتند و بر اثر برخورد شدید با زمین بتونی، شمار زیادی از آنها کشته یا زخمی شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) گزارشات حاکیست که مقامات حفظ حیات وحش ایالت اوتای امریکا، عملیات ویژه‌ای را برای نجات و جمع‌آوری این پرندگان و بازگرداندن آنها به زیستگاه‌های طبیعی‌شان آغاز کرده‌اند.

به گزارش روزنامه یو اس ای تودی، هرچند در این حادثه صدها پرنده کشته شده‌اند، اما به گفته مقامات محیط زیست این ایالت، بیش از ۲۰۰۰ پرنده از عصر سه شنبه گذشته تاکنون نجات پیدا کرده‌اند.

ترزا گریفین، مدیر برنامه حیات وحش در دپارتمان حفاظت از حیات وحش در منطقه جنوبی اوتا در این باره می‌گوید: این پرنده‌ها در همه جای منطقه دیده می شوند و علاوه بر ماموران محیط زیست، بسیاری از مردم نیز این پرنده‌ها را پیدا می‌کنند و به اداره تحویل می‌دهند تا به زیستگاه‌های مناسب برده شوند.

شمار قابل توجهی از این پرنده‌های آبی شبیه به اردک موسوم به غازهای غواص هستند که احتمالا در مسیر مهاجرت به سوی مکزیک بوده‌اند.

به گفته این مسئولان، وجود ابرهای طوفانی بر فراز چراغ‌های شهر، ظاهری فریبنده شبیه به سطح آرام آب را به این پرنده‌ها نشان داده و باعث شده که آنها به اشتباه برای استراحت در این منطقه فرود بیایند، اما متاسفانه با زمین سخت برخورد کردند و کشته و مجروح شدند.

ایسنا

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها