بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، 3، مهر، 1397 | Tuesday، 25 September، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خشکی دریاچه ارومیه، سلامت ۲۰ میلیون ایرانی را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد

کد خبر: 86390
پنجشنبه 10 اسفند 1396 ساعت 22:6
نمایش: 97

استاندار آذربایجان غربی گفت: خشکی دریاچه ارومیه سلامت ۲۰ میلیون ایرانی را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اولین مجمع سلامت آذربایجان غربی صبح امروز با حضور معاون وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان استانی در محل سالن اجتماعات بانک صادرات سرپرستی استان برگزار شد و محمدمهدی شهریاری در این مجمع یکی از مهم ترین مشکلات سلامت کشور و به ویژه آذربایجان غربی را چالش‌های زیست محیطی و خشکی دریاچه‌ها و تالاب‌های استان عنوان کرد و افزود: ادامه روند خشکی دریاچه ارومیه ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور با چالش‌های جدی از نظر سلامت مواجه خواهند شد و نباید از این موضوع غافل باشیم.

شهریاری با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی استان ۸درصد حق آبه کشاورزری استان به‌منظور تامین آب دریاچه ارومیه باید کاهش یابد، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی باید به ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب در بین کشاورزان اقدام کند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش تعیین کننده همه دستگاه‌های استان به ویژه سازمان جهاد کشاورزی  در تامین سلامت مردم اظهار کرد:  جهاد کشاورزی استان در تامین سلامت مواد غذایی حوزه کشاورزی، عدم واردات و استفاده از سموم مضر برای سلامت جامعه اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستانها باید در قالب مجمع سلامت شهرستان‌ها به شناسایی معضلات و چالش‌های حوزه سلامت پرداخته و راهکارهای لازم را برای رفع این مشکلات ارائه دهند، خاطرنشان کرد: مهم ترین هدف مجمع سلامت، تامین سلامت جامعه با افزایش مشارکت مردمی و سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت است و این موضوع باید به جد در سطح همه شهرستان‌ها پیگیری و اجرایی شود.

شهریاری با بیان اینکه پیشرفت هر جامعه‌ای نیازمند تامین سلامت و نشاط آن جامعه است و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی زمینه ساز ترقی کشور در همه زمینه هاست، خاطرنشان کرد: عصر جدید زندگی بشری و شیوه نوین زندگی بروز بیماری‌ها و الزامات جدیدی را ایجاب می‌کند و ما باید با شناسایی مشکلات راهکارهای لازم برای تامین سلامت جامعه را ارائه دهیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با بیان اینکه آموزش‌های لازم در جهت حفظ تامین و بهبود سلامت جامعه باید از سنین پایه شروع شود، گفت: باید در تمام مقاطع و دوره‌های آموزش رسمی و عمومی کشور یک سرفصل به موضوع سلامت اختصاص یابد که تاکنون این مهم محقق نشده است.

 

ایسنا

نظرات کاربران

برچسب‌ها