بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 25، تیر، 1397 | Monday، 16 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استفاده از کیسه‌های تجزیه‌پذیر پسماند در طبیعت

کد خبر: 8891
سه شنبه 23 فروردین 1390 ساعت 9:15
نمایش: 3

شهردار کرج گفت: به منظور حفظ محیط زیست برای نخستین بار از این پس، کیسه‌های تجزیه‌پذیر پسماند در طبیعت استفاده می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی شهرداری این شهرستان، سیدعلی آقازاده با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور حمایت از شعار «زمینی پاک حق تمام انسان‌هاست» و در راستای رسالت خطیر در امر حفاظت از محیط زیست، خاک و هوا از این پس به جای استفاده از کیسه‌های نایلونی از کیسه‌های قابل تجزیه در طبیعت استفاده خواهد شد.

وی افزود: این نوع کیسه‌ها کاملاً سازگار با طبیعت بوده و در مدت کوتاهی تجزیه می‌شوند که برای نخستین بار در طرح جمع‌آوری پسماندهای خشک در مبدأ تولید از آنها استفاده می‌شود.

شهردار کرج ادامه داد: استفاده از این نوع کیسه‌ها کاهش خطرات زیست محیطی و هزینه‌های مرتبط را در برخواهد داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عرضه انبوه این کیسه‌ها در طرح تفکیک از مبدا پسماند به شهروندان به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آقازاده در ادامه سخنان خود به تشریح فعالیت‌های فضای سبز درسال جدید پرداخت و ابراز داشت: در راستای وظیفه ذاتی فضای سبز در ایجاد و حفظ این گونه فضاها، از همان روزهای اولیه سال ۹۰ اقدام به انجام فعالیت‌های تعریف شده برای این واحد جهت ایجاد، حفظ و نگهداری فضای سبز موجود در شهرستان انجام شده است.

وی افزود: در این راستا با اختصاص اعتبارات و همچنین تدوین برنامه‌های جامع در نظر داریم در سال ۹۰ میزان سرانه فضاهای سبز در کرج را با رشد مواجه کنیم.

آقازاده گفت: در این راستا در بخش اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای این واحد با بودجه پیش‌بینی شده ۲۱۰ میلیون ریال به اجرای این سیستم برای ۱۱۰ منظریه، حاشیه جنوبی سیلو، حاشیه فرگاز، امیرکبیر، بلوار واریان شهر، سپیددشت، بلوار کچویی، حاشیه دیوار زندان، ضلع شمالی و جنوبی بلوار امیرکبیر، بلوار طالقانی، بلوار ثابتی و بلوار بامداد اقدام خواهد کرد.

شهردار کرج اظهار امیدواری کرد که با تأمین اعتبارات لازم بتوانیم رضایت همشهریان را کسب کنیم.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها