بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 28، مرداد، 1397 | Sunday، 19 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کلنگ زنی بزرگترین آبشیرینکن خاورمیانه در بندرعباس

کد خبر: 20858
یکشنبه 6 آذر 1390 ساعت 8:3
نمایش: 28

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان از کلنگ زنی پروژه بزرگترین آبشیرینکن خاورمیانه همزمان با سفرهای دور چهارم رئیس جمهور به هرمزگان خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین خادمی در گفتگو با مهر ضمن اعلام خبر پایان مطالعات احداث آبشیرینکن بندرعباس بیان داشت: این آب شیرین کن با ظرفیت اسمی یک میلیون متر مکعب در روز با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می شود.

خادمی با بیان اینکه شرکت ساقی کوثر مقدمات اجرای طرح را آغاز کرده است، افزود: در فاز اول تولید روزانه ۱۵۰ هزار متر مکعب آب شیرین با استفاده از فناوری اسمز معکوس (RO) اختصاص داده شده است.

وی گفت: با احداث بزرگترین آب شیرین کن خاورمیانه زمینه اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر را فراهم می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان هدف از اجرای این طرح که در قالب طرح کوثر است را تولید آب شیرین از آب دریا به منظور مصارف شرب، صنعتی و کشاورزی عنوان کرد و افزود: عملیات احداث فاز اول این طرح آغاز شده است و تکمیل فازهای بعدی تا سال ۹۵ به بهره برداری کامل خواهد رسید.

خادمی با اشاره به تامین برق مورد نیاز تاسیسات آبگیر، آب شیرین کن و ایستگاه های پمپاژ مسیر خط انتقال به مناطق همجوار افزود: احداث یک واحد نیروگاه سیکل ترکیبی ۱۰۰۰ مگاواتی نیز در کنار این طرح پیش بینی شده که با استفاده از واحدهای بخار آن، افزایش حدود ۷۰ درصدی راندمان آب شیرین کن را به دنبال خواهد داشت.

وی اظهارداشت: با بهره برداری کامل این پروژه آب شهرستان بندرخمیر، غرب استان، روستاهای غرب بندرعباس، قسمتی از شهرستان حاجی آباد و صنایع غرب استان بهره مند خواهند شد.

خادمی زمان بهره برداری کامل بزرگترین آبشیرین کن خاورمیانه را آخر برنامه پنجم توسعه عنوان و تصریح کرد: ۳۰ هزار متر مکعب در سال ۹۱ وارد مدار خواهد شد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها