بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

چهار سناریوی افزایش قیمت آب

کد خبر: 21247
چهارشنبه 16 آذر 1390 ساعت 10:46
نمایش: 20

http://www.bananews.irسخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی با اعلام جزئیات ۴ سناریوی افزایش قیمت آب گفت: این سناریوها توسط وزارت نیرو برای بررسی به کارگروه ارائه شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا فرزین در گفتگو با مهر در مورد سناریوی افزایش قیمت‌ها گفت: وزارت نیرو ۴ سناریوی افزایش قیمت آب به کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت ارائه کرده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه کارگروه در حال بررسی طرح‌های ارایه شده است، گفت: البته هنوز به جمع‌بندی خاصی نرسیده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت آب امسال اجرایی نخواهد شد، افزود: زمان اجرای طرح افزایش قیمت آب پیش از اینکه اجرا شود به طور قطع اطلاع رسانی خواهد شد.

دبیر کارگروه طرح تحول اقتصادی در مورد ۴ سناریوی مذکور گفت: یکی از سناریوها مصوبه خود مجلس است که اجازه افزایش ۲۰ درصدی قیمت حامل‌ها و کالاهای یارانه‌ای را داده است.

فرزین خاطرنشان کرد: سه سناریوی دیگر نیز وجود دارد اما هنوز جمع‌بندی مشخصی در کارگروه صورت نگرفته و در حال بررسی هستیم.

افزایش ۲۰ درصدی قیمت آب در فاز دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها از برنامه‌های ارائه شده وزارت نیرو بوده است. طی ماه‌های گذشته وزارت نیرو چند سناریو در این زمینه تنظیم و به ستاد هدفمندی یارانه ها جهت بررسی و تصویب ارایه کرده است.

اخیراً معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اعلام کرد که در صورت تصویب ستاد هدفمندی و وجود زمان کافی، تا پایان سال جاری فاز دوم افزایش قیمت آب اجرا خواهد شد که با اظهارات فرزین احتمالاً افزایش مرحله دوم قیمت آب به سال موکول می‌شود.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها