بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش قیمت آب در سالجاری منتفی شد

کد خبر: 21826
دوشنبه 28 آذر 1390 ساعت 8:12
نمایش: 12

http://www.bananews.ir/معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اعلام اینکه وزارت نیرو به دنبال دستیابی به قیمت تمام شده آب است، در عین حال گفت: ستاد هدفمندی یارانه‌ها تدبیر کرده است که فاز جدید افزایش قیمت آب در سالجاری اجرایی نشود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا عطارزاده در گفتگو با مهر در این خصوص که به تازگی سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه ها اعلام کرده است که افزایش قیمت آب در سال جاری برای پلکان دوم اجرا نخواهد شد، گفت: در هر حال ستاد هدفمندی یارانه ها نظرات خود را از طریق سخنگو اعلام می کند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در این رابطه که آیا وزارت نیرو برای استفاده از منابع جدید ناشی از افزایش قیمت آب در فاز جدید قبل از پایان سال ۹۰ پیش بینی هایی انجام داده است؟ اظهار داشت: وزارت نیرو همیشه در حال تلاش است که قیمت تمام شده آب را از مردم دریافت کند.

عطارزاده ادامه داد: همچنین از این طریق به دنبال توسعه خدمات رسانی به مردم هستیم اما هزینه افزایش یافتن قیمت آب را یا دولت باید تقبل کند و یا از طریق مردم پرداخت شود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو تاکید کرد: ستاد هدفمندی یارانه ها تدبیر کرده است که فاز جدید افزایش قیمت آب در سال جاری اجرایی نشود، با این حال چیزی به صورت رسمی از سوی ستاد به وزارت نیرو اعلام نشده است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا خاطر نشان کرد: این موضوع فقط در سخنان اخیر سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه ها مطرح شده است و ما نیز بر آن تاکید می کنیم.

عطارزاده این مطلب را هم افزود که امیدواریم هرچه سریعتر اقداماتی که در رابطه با طرح هدفمند کردن یارانه ها و تغییر تعرفه های آب است، محقق شود که این موضوع به خدمات رسانی بهتر در کشور کمک خواهد کرد.

با اجرای فاز اول افزایش قیمت آب در سال گذشته همزمان با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها مطرح بود که به صورت سالیانه و در چندگام قیمت آب به قیمت تمام شده واقعی برسد.

به این منظور سناریوهایی از سوی وزارت نیرو تدوین و در اختیار ستاد هدفمندی یارانه ها قرار گرفته است اما هنوز ستاد تصمیمی برای بررسی و نهایی کردن سناریوهای وزارت نیرو نگرفته است.

قوی ترین گزینه مطرح از بین ۴ سناریوی مطرح در مورد تغییر قیمت آب، افزایش ۲۰ درصدی تعرفه ها بوده که البته اجازه مجلس است و پیش تر معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به مهر اعلام کرده بود: در صورت تصمیم گیری ستاد هدفمندی یارانه ها در سال جاری و اگر زمان مناسب برای اجرای آن باشد، قیمت آب تا پایان سال جاری تغییر خواهد یافت.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها