بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جزئیات آبگیری فاز جدید دومین مخزن آبی ایران

کد خبر: 22055
شنبه 3 دی 1390 ساعت 7:38
نمایش: 12

http://www.bananews.ir/معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از برنامه ریزی برای آبگیری مرحله دوم سد گتوند به عنوان دومین مخزن آبی کشور پس از کرخه تا حداکثر بهمن ماه سالجاری خبر داد و گفت: اجرای طرح "پتوی رسی" برای جلوگیری از شوری احتمالی آب انجام شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا عطارزاده در گفتگو با مهر در زمینه زمان اجرای مرحله دوم آبگیری سد گتوند با بیان اینکه این کار به تازگی برنامه ریزی شده است، گفت: امیدواریم در دی ماه و حداکثر بهمن ماه امسال بتوانیم مرحله دوم آبگیری این سد را آغاز کنیم.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در این زمینه که آیا مشکل مطرح شده در مورد این سد و احتمال شوری آن از طریق ایجاد "پتوی رسی" حل شده است و یا خیر؟ اظهار داشت: در هر حال تلاش کردیم در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.

عطارزاده با تاکید بر اینکه به منظور جلوگیری از شوری آب سد گتوند اقدامات مرحله اول صورت گرفته است، تصریح کرد: در حال حاضر برای آغاز آبگیری مرحله دوم سد گتوند نیز در تلاش برای تکمیل اقدامات هستیم.

این مقام مسئول در وزارت نیرو بیان داشت: با توجه به مواردی که در زمینه ایجاد پتوی رسی و جلوگیری از سوری احتمالی آب وجود داشت، این کار تقریبا بدون هیچگونه مشکلی مدیریت شد و بر اوضاع مخزن سد نظارت شد.

معاون وزیر نیرو خاطر نشان کرد: در این زمینه تمام متخصصین خارجی و داخلی هم برای جلوگیری از بروز مسائل و مشکلات احتمالی مرقبت های لازم را انجام می دهند. به گفته عطارزاده، امیدواریم در آینده نزدیک که شاید پایان سال جاری باشد آبگیری سد گتوند به اتمام برسد و شروع به بهره برداری آبی و برقی شود.

وی همچنین از وجود حدود ۳۷۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب در مخزن سد گتوند در مرحله اول آبگیری خبر داد.

به گزارش مهر، سد گتوند دومین مخزن ذخیره آب کشور است که پس از سد کرخه در کشور احداث و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده از ابتدای سال آینده وارد مدار بهره برداری و تولید برق خواهد شد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها