شنبه، 4، اسفند، 1397 | Saturday، 23 February، 2019

معرفی عجیب‌ترین مناطق باستانی مخفی جهان

کد خبر: 2816
یکشنبه 19 دی 1389 ساعت 8:51
نمایش: 93

وب سایت تاریخ گردشگری Historvius.com، فهرستی از عجیب‌ترین مناطق گردشگری و باستانی مخفی جهان را منتشر کرد.www.bananews.ir

مناطق باستانی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان به شمار می‌روند که در هنگام مسافرت، کمتر از دیگر جاذبه‌ها نادیده گرفته می‌شوند، اما در میان این مناطق، اماکنی مخفی وجود دارند که کنجکاوی گردشگران را برمی‌انگیزند.

این مناطق مخفی که تا حدودی ناشناخته باقی مانده‌اند، در شماره جدید سایت Historvius.com، به منظور بالابردن سطح آگاهی گردشگران معرفی شده اند.

قصر بشیر اردن که در وسط بیابان‌ کم گردشگر این کشور قرار دارد از جمله این مناطق باستانی مخفی به شمار می‌رود. این قصر که به عنوان مقر و پایگاهی برای سربازان رومی بنا شده بود در قرن چهارم میلادی ساخته شده است.

بر اساس فهرست این سایت،‌ دیوار بزرگ چین نیز یکی دیگر از مناطق باستانی مخفی ذکر شده است. ناشناخته ماندن برخی از بخش‌های دیوار همچون دیوار منطقه موتیانیو که در ۹۰ کیلومتری پکن قرار داشته و توسط وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است،‌ آن را در این فهرست گنجانده است.

قبرستان کرمامیکوس، که منطقه‌ای تدفینی برای اشراف زادگان آتنی بوده، جاذبه مخفی دیگری است که در این فهرست به آن اشاره شده است. این قبرستان از گورهایی تشکیل شده که متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد تا قرن ششم میلادی هستند.

معبد یحا در شمال اتیوپی یکی دیگر از مناطق باستانی مطروحه در این فهرست عنوان شده است. این معبد در سال ۷۰۰ میلادی ساخته و بعدها به عنوان کلیسا از آن استفاده شده است.

 

فارس

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی