چهارشنبه، 1، خرداد، 1398 | Wednesday، 22 May، 2019

دریافت شناسنامه فنی و ملکی پیش نیاز صدور گواهی پایان کار

کد خبر: 109734
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 17:0
نمایش: 81

به دستور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از این پس شهرداری گواهی اتمام عملیات ویا پایان کار هیچ ساختمانی را بدون اخذ شناسنامه فنی و ملکی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد صادر نمی کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ،این مطلب در دیدار دکتر سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و مهندس مشایخی مدیر شهرداری منطقه ۴ در جلسه ای که در محل شهرداری آن منطقه تشکیل شد، اعلام گردید.

بر پایه توافق طرفین ،در زمان مراجعه متقاضیان پروانه ساختمان و در مواردی که امکان تخلف از ضوابط شهرسازی به دلیل پیشروی ملک مجاور می رود، کمیته ای مرکب از مهندسین شهرساز به نمایندگی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و مامورین منتخب شهرداری از محل بازدید و گزارش تهیه و طی نامه کتبی به کمیسیون ماده ۵ ارسال و درخواست مجوز خاص می گردد .

از دیگر محورهای مذاکرات طرفین، تهیه نقشه های چون ساخت برای کلیه ساختمان های با بیش از ۶ طبقه و ارتفاع بیش از ۲۳ متر و نیز ساختمانهای گروه با اهمیت بسیار زیاد مذکور در آیین نامه ۲۸۰۰ بود. مالکان این ساختمان ها ملزم به ارائه نقشه چون ساخت جهت گواهی اتمام عملیات ساختمانی و یا دریافت گواهی پایان کار میباشند.

لینک اصل محتوا در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی