سه شنبه، 28، خرداد، 1398 | Tuesday، 18 June، 2019

ضرورت تحول و نوآوری در صنعت برق ساختمان در استان

کد خبر: 116382
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 ساعت 13:59
نمایش: 62

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در اولین نشست کمیسیون تخصصی برق سازمان در دوره هشتم با اشاره به ارزیابی وضع موجود اعضای رشته برق و رضایت آنان در عملکرد کمیسیون اظهار کرد:۱۶۰۰ نفر از اعضای سازمان را مهندسین برق تشکیل می دهند که مهمترین شاخص ارزیابی کمیسیون استفاده از مجموع  نظرات ، تغییرات ساختار رشته برق و توانمند سازی اعضاء می باشد.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان استان یزد، دکتر مهدی سالاری نوآوری در صنعت برق را از شاخص های مهم و حایز اهمیت در این حیطه دانست و افزود:با توجه به سرعت تکنولوژی و فن آوری جدید، ساختار اجتماعی و اقتصادی نیز تغییر پیدا کرده و انتظارات مشتریان متفاوت شده است لذا  باید ارزیابی کرد مردم چه نوع خدماتی در حوزه برق از مهندسین مطالبه می کنند .

وی با اشاره به جایگاه صنعت ساختمان در دنیا و هوشمند سازی آن گفت:امروزه جایگاه صنعت ساختمان در دنیا در نسل ششم ساختمان و ساختمانهای سبز و هوشمند قرار دارد در حالی که در کشور ما هنوز در نسل دوم ساختمان قرار داریم از اینرو باید به سمت هوشمند سازی ساختمان ها با کنترل و بهینه سازی مصرف انرژی پیش رویم و علاوه بر هوشمند سازی امکانات تولید و ذخیره سازی برق نیز در ساختمان های جدید داشته باشیم.

دکتر سالاری شرط موفقیت در کار کمیسیون را نگاه فرآیند محوری عنوان کرد و افزود: همه بخشها و عناصر شامل تامین کنندگان صنعت برق،تولیدکنندگان مصالح ،مجریان و ناظرین همه با هم کارکنند  و در این مجموعه باهم رشد کنند تا خواسته  مخاطبین تامین شود.
در این نشست اعضای کمیسیون خواستار تغیرات اساسی در زمینه پیشرفت و به روزآوری این حوزه با تقویت زمینه های آموزش،تعامل با برق کاران ، لوازم فروشان برق و اتحادیه تاسیسات برقی،بکارگیری تجهیزات استاندارد و فراهم آوردن زمینه راهنمایی مالکین توسط مهندسین در این حوزه شدند.

مهندس صحراکاری  عضو هیئت مدیره سازمان در رشته تاسیسات برقی نیز در این جلسه اظهار کرد:از مهندسین برق که در کارصنعتی برق خبره هستند انتظار می رود در کار نظارت و طراحی ساختمان هم ورود پیدا کنند و در این زمینه بیشتر فعالیت نمایند.

در این نشست که جهت معارفه و تقدیم احکام اعضای جدید کمیسیون برگزار شد با انتخاب اعضاء آقای دکتر منصوری به عنوان رئیس و آقای مهندس جوادی  نائب رئیس و خانم مهندس اخوان  دبیر کمسیون انتخاب شدند.

لینک اصل محتوا در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی