سه شنبه، 25، تیر، 1398 | Tuesday، 16 July، 2019

اصلاح نحوه پرداخت حق الزحمه مهندسان ناظر سازمان

کد خبر: 117501
جمعه 10 خرداد 1398 ساعت 4:59
نمایش: 93

چگونگی پرداخت حق الزحمه مهندسان ناظر ، دستور کار اصلی جلسه بیست و پنجم هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان در این نشست پس از توضیحاتی مدیر فنی و مشارکت های حرفه ای و بحث و تبادل نظر اعضای هیئت مدیره مقرر شد: در صورت گذشت سه ماه از عدم مراجعه مالک به شهرداری جهت اخذ پروانه، مهندس ناظر بتواند اعلام انصراف نموده و ظرفیت نظارت خود را آزاد کند .
در این صورت،  با اعلام سازمان به مالک و شهرداری ناظر جدید در هنگام اخذ پروانه معرفی میشود .همچنین در زمینه نحوه پرداخت به مهندسان ناظر مقرر شد: برای ساختمان های گروه الف که قرارداد آنها دو و نیم سال است پرداختی ناظران در سه مرحله صورت گیرد و برای گروه‌های" ب ، ج  و د" نیز در چهار مرحله حق الزحمه ناظران پرداخت  گردد.
هیئت مدیره سازمان همچنین تصمیم گرفت در صورتی که مالکان تمام حق الزحمه مربوطه را در ابتدای قرارداد خود با سازمان ، به صورت نقدی پرداخت نمایند معادل ۲۰ درصد از کل مبلغ برای آنان تخفیف در نظر گیرد .
در ابتدای جلسه دکتر سالاری رئیس سازمان در باره نشست های انجام شده با مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای هماهنگی هرچه بهتر این دو نهاد در ساخت و سازهای روستایی و نیز دیدار با شهردار زارچ در زمینه صدور پروانه ساختمانی ، شناسنامه فنی و ملکی و در صورت لزوم تاسیس دفتر نمایندگی سازمان در شهر زارچ، توضیحاتی داد. گزارشی در مورد هم اندیشی درحوزه آموزش سازمان، بازدید خبرنگاران از فعالیت های سازمان در سطح شهر و تهاتر دو واحد تجاری مجتمع خلیج فارس با سازمان، از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بیست و پنجم هیئت مدیره بود.

لینک اصل محتوا در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی