سه شنبه، 6، فروردین، 1398 | Tuesday، 26 March، 2019

درخشش فرزند عضو سازمان و کسب رتبه سوم کنکور سراسری

کد خبر: 88654
دوشنبه 15 مرداد 1397 ساعت 10:59
نمایش: 123

خانم بهار رادمهر دانش آموز قمی و فرزند آقای مهندس  حسین رادمهر بازرس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم  در کنکور سراسری سال ۹۷ توانست در رشته ریاضی و فیزیک رتبه سوم کشور را از بین ۱۴۴ هزار و ۴۳۷ داوطلب، از آن خود کند.

وی که دوران دبیرستان خود را هم در مدرسه فرزانگان گذارنده و از استعدادهای درخشان استان بوده است ، لطف خدا را در کنار تلاش مستمر و مداومش برای کسب یک نتیجه خوب به علاوه همراهی خانواده عامل موفقیت خود دانست.

این رتبه سوم کنکور سراسری، برادرش را هم یکی از مشوق‌های اصلی خود می‌داند که با توجه به اینکه خود این مرحله سخت را با موفقیت گذرانده بود توانست در آمادگی پیش از کنکور به وی کمک کند.

وی کیفیت مطالعات خود چه در مدرسه چه در ساعت های حضور در خانه و کتابخانه را هم یکی از عوامل موفقیت خود دانست که سبب فهم عمیق او از دروس شده بود.

او می گوید درس خواندن برای کنکور را از تابستان سال سوم آغاز کرد. هر روز یک مقدار ثابت درس نمی‌خواند، اما معمولا روزهایی که مدرسه می‌رفت ۴ تا ۶ ساعت و روزهایی که مدرسه نمی‌رفت ۹ تا ۱۲ ساعت درس می‌خواند. روزهایی که حال خوشی نداشت فقط یک ساعت درس می‌خواند اما در همان یک ساعت به خودش قول می‌داد که همه توجهش و حواسش به درس که معمولا فیزیک بود باشد. استفاده از فضای مجازی را بسیار محدود کرده بود و قبل از خواب حدود نیم ساعت از فضای مجازی استفاد می‌کرد تا از دنیای اطرافش مطلع شود.

وی علاقه مند است در رشته برق یا کامپیوتر ادامه تحصیل دهد.

این دانش آموز قمی که تنها دختری است که توانسته است در گروه ریاضی و فیزیک رتبه تک رقمی به دست بیاورد و تنها نماینده استان قم از بین بیش از ۱۴ هزار و هفتصد شرکت کننده کنکور سراسری در رتبه های تک رقمی است، حالا بعد از موفقیت خود در مورد ادامه راه می‌گوید که هنوز برای انتخاب رشته تصمیم نهایی را نگرفته اما در یکی از رشته‌های کامپیوتر یا برق تحصیل خواهد کرد.

مهندس حسین رادمهر عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم و  پدر بهار رادمهر نیز از انگیزه و تلاش بالای فرزندش در رسیدن به این رتبه در طول سال های اخیر تحصیلش گفت و رتبه تک رقمی بهار را برای خانواده شان چندان دور از انتظار ندانست.

مهیا کردن شرایط مناسب درخانه و تامین آرامش فرزند در طول مدت آمادگی پیش از کنکور مسئله‌ای است که پدر رتبه ۳ کنکور به آن اشاره کرد و افزود: مهمانی‌ها تقریبا حذف شده بود و همه اعضای خانواده و به ویژه مادر بهار همه شرایط را مهیا کرده بودیم که بهار بتواند در کمال آرامش درسش را بخواند و به چیزی جز درس فکر نکند.

آنطور که وی می‌گوید، تحصیل در خانواده آنها همیشه اولویت بوده است به طوری که پدرخانواده در رشته‌های مهندسی تحصیل کرده، فرزند اول خانواده در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل می‌کند و حالا دختر خانواده هم توانسته است رتبه تک رقمی کنکور را به دست بیاورد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم موفقیت خانم بهار رادمهر ، فرزند آقای مهندس  حسین رادمهر بازرس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در کسب رتبه سوم کنکور سراسری رشته ریاضی را به ایشان و خانواده محترمشان تبریک عرض نموده و موفقیت روزافزون و توفیق بیشتر  در عرصه های علمی را از درگاه ایزد منان مسالت می نماید.

لینک اصل محتوا در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی